Поради психолога: як зберігати спокій у тривожні часи

Нині в Україні тривожна ситуація. Людям незрозуміло, що буде далі. У такій ситуації дуже важливо зберігати спокій і нормальний емоційний стан.

«Оперативній Україні інфо» психологи розповіли, як не піддаватися тривозі й паніці під час кризових моментів.

Перша порада – максимальний спокій. Будь-які події, що відбуваються у суспільстві, зачіпають ваше самопочуття. Найцінніше, чим ви можете допомогти собі та своїм близьким – це залишатися самому максимально спокійним та розсудливим. Продовжуйте працювати, спілкуватися з друзями та підтримувати інших людей. Так ви навчитеся розв’язувати проблеми в міру їхніх надходжень, не драматизуючи і не нагнітаючи паніку.

Друга порада – завжди думайте про майбутнє та плануйте його. Окреслюйте його просто і не витрачайте на це багато часу. Використовуйте найпримітивніші інструменти. Це може бути нагадування в календарі та в пошті для повідомлень, Word чи паперовий блокнот.

Третя порада – довіра. Психологи наголошують на довірі до професіоналізму українських військових. У нас є військові, які нас захищають. І дипломати, які роблять свою роботу професійно. Наше завдання – розуміти межі своєї компетенції. Важливо усвідомлювати на що ми можемо вплинути, а на що ні.

Четверта порада – дозування інформації. Варто убезпечити себе від надмірної кількості нової інформації. Якщо виникло значне емоційне навантаження, краще дивитися новини не більше 1 години на добу. Також варто оточувати себе однодумцями, аби не виникало конфліктів.

П’ята порада – фізичне здоров’я. Важливо покращувати свій фізичний стан. Необхідно звернути увагу на нормальний сон, який має тривати не менше, але не більше 7-8 годин. Також слід правильно харчуватися і не засиджуватися за робочим місцем. Адже, як відомо, емоційний стан людини напряму залежить від фізичного.

Читайте також: На всій території України запроваджують надзвичайний стан: що це означає

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

218

Тетяна Карпенко

журналіст