Помер відомий український хореограф Григорій Чапкіс

У неділю увечері, 13 червня, на 92-му році життя помер знаменитий хореограф Григорій Чапкіс. Інформацію про смерть підтвердив в Instagram син Чапкіса Грег, який живе і працює хореографом у США.

Передає “Оперативна Україна інфо”.

Він опублікував фото з батьком і підписав його:

“Спочивай з миром, батьку. Легенда ніколи не помирає”.

У коментарі на одному із телеканалі Грег Чапкіс повідомив, що його батько помер від старості.

“Ми всі все ще шоковані. Помер, бо старенький. 92 роки людині і все почало відмовляти. Він тримався добре. Він старенький, це муки”, – додав син.

Біографічна довідка:

Григорій Чапкіс народився 1930 року в Кишиневі. Під час Другої світової війни його сім’ю евакуювали з Молдови в Казахстан. У 1944 році, під час повернення з евакуації, Чапкіси захворіли на тиф, тому змушені були зупинитися в Києві, де Григорій Чапкіс вступив до училища і став танцівником.

Під час гастролей він виступав перед лідерами багатьох держав. Також він працював хореографом у київському театрі імені Івана Франка, виступав у складі Державного ансамблю танцю УРСР під керуванням Павла Вірського та був головним танцмейстером Віденського балу. Григорій Чапкіс відкрив свою школу танців Чапкіса та був одним із постійних членів журі шоу «Танці з зірками».

Хореограф був одружений чотири рази та мав двох дітей – Григорія та Лілію. Мав нагороду Народного артиста України. Рік тому Президент України Володимир Зеленський нагородив Григорія Чапкіса орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Читайте також: На 99-му році життя помер легендарний авіатор із Харкова.

Юрій Іванов

221

Юрій Іванов

Головний редактор