Помер відомий футболіст ФК “Динамо”

Вчора, 10 жовтня, помер колишній захисник “Динамо” Анатолій Сучков.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням ФК “Динамо”.

Анатолій Сучков помер на 87 році життя. Він був колишнім радянським футболістом та тренером, виступав на позиції захисника. Один з перших футбольних селекціонерів на теренах СРСР.

У 1959 році Олег Ошенков, який очолював київське “Динамо”, запросив захисника в динамівський клуб. Саме в Києві Анатолій знайшов свою команду, міцно закріпившись на позиції крайнього захисника.

У 1960 році футбольна команда срібним призером, а вже в наступному році, вперше в своїй історії, “Динамо” (Київ) стає чемпіоном СРСР. Вагомий внесок у перемогу вніс і лівий захисник команди Анатолій Сучков, який зіграв у чемпіонському сезоні 25 ігор. За підсумками року Анатолія було внесено до списку “33 найкращих футболістів УРСР” під № 1.

У наступних двох сезонах київські динамівці не змогли виступити так само успішно, не потрапивши навіть у призери. А 1963 рік для Сучкова склався і зовсім невдало — важка травма надовго вивела гравця з ладу. Після відновлення захиснику було вже складно конкурувати за місце в основі і Анатолій перейшов до табору львівських “Карпат”, де закінчив свою ігрову кар’єру через два роки.

У біографії Анатолія Андрійовича є і тренерські сторінки. Він працював у штабах харківського “Металіста”, “Буковини” з Чернівців, “Дніпра”. Вже на початку 90-х – очолював молодіжну збірну України, запорізький “Металург-2”.

Але істинний талант Сучкова розкрили Валерій Лобановський і Олег Базилевич, запросивши його в селекціонери “Динамо” у 1974 році. Екс-футболіст багато років шукав юних талантів у найрізноманітніших куточках України, а потім і за кордоном. Досить згадати імена тих, кого він “відкрив” для великого футболу: Володимир Безсонов, Олександр Бережний, Сергій Балтача, Анатолій Дем’яненко, Вадим Євтушенко, Василь Рац, Андрій Баль, Олександр Хапсаліс, Сергій Юран.

Світла пам’ять про прекрасну людину, знаменитого футболіста і тренера назавжди залишиться в серцях прихильників «Динамо» і футбольної України.

Читайте також: Помер відомий футбольний тренер із Полтави.

Зоя Брюхович

435

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті