Помер останній онук Івана Франка

Вчора, 11 серпня, у Києві на 90-му році життя помер останній онук “Каменяра” – Роланд Франко.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили у Міжнародному фонді Івана Франка:

“Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Фонду. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і серцях тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися. Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне. Вічний спокій його душі. Вічна пам’ять!”.

Довідка: Роланд Франко – український учений-інженер, громадський діяч та дипломат, кандидат технічних наук. У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі — був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.

У 1996 році завдяки клопотанням Роланда Франка Україна безкоштовно отримала від Великої Британії науково-дослідну станцію “Фарадей” (тепер станція “Академік Вернадський”) в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка “хрещеним батьком української антарктичної станції”.

Окрім цього, Роланд Франко був популяризатором творчості свого діда. Він заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. З 2015 року був головою правління Міжнародного Фонду Івана Франка.

Прощання з Роландом Франком  відбудеться у п’ятницю, 13 серпня. З 12:00 до 13:30 відбудеться церемонія прощання у приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка ( бульвар Тараса Шевченка, 14). О 14:00 відбудеться заупокійна панахида у церкві Святого Миколая Мирликійського на Аскольдовій Могилі (Паркова дорога, 1). О 15:00 поховання відбудеться на Байковому кладовищі ( вулиця Байкова, 6).

Читайте також: Помер колишній прем’єр-міністр України.

Зоя Брюхович

296

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті