Польща готується до масового напливу українців

У Польщі спостерігають збільшення кількості прибулих українських громадян, які покидають домівки через агресію російської федерації. Зростання кількості новоприбулих біженців з України почали фіксувати два тижні тому.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на польське видання tvp.info.

Так, за добу 26 листопада у Люблінському воєводстві вперше за багато місяців зафіксували понад тисячу новоприбулих біженців з України. Наступного дня прибули ще 900.

У виданні зазначають, що така кількість є найбільшою за останні місяці. Протягом кількох попередніх місяців за добу до Люблінського воєводства приїздило в середньому 300-500 українців.

У Хелмі, який слугує хабом для біженців з України, ситуація поки не змінилася. Щодня потягами приїздить 500-600 людей. У пункті для біженців Грубешіва щодня приймають по кільканадцять біженців з України. За словами очільниці міста Марти Маєвської, зараз до Польщі їдуть переважно люди з нижчим соціальним і матеріальним статусом, аніж це було в перші місяці повномасштабного вторгнення.

Люблінський воєвода вважає, що кількість біженців з України може це зрости. Причиною називає посилення морозів в Україні.

У пунктах тимчасового перебування біженців Люблінського воєводства зараз зайняті 4,5 тисячі місць із 7 тисяч. За потреби цю кількість готові швидко збільшити до 10 тисяч, а у разі масового напливу – до 25 тисяч.

Читайте також: Єнс Столтенберг: «Вся відповідальність за інцидент у Польщі лежить на росії»

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

531

Тетяна Карпенко

журналіст