Половина українських біженців не планує повертатися

Українці, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року, під час опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього, назвали причини, що впливають на їхнє рішення повертатися додому чи залишитися.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на УІМ.

Зокрема, половина респондентів (50%) однією з причин не повертатися в Україну називають безпеку, ще 55% – життєві перспективи за кордоном, 50% – безпеку, 48% – наявність роботи, 33% – перспективи для дітей, 28% – комфорт, 27% – відсутність боротьби з корупцією та люстрації проросійських сил в Україні, на останньому місці – 5% – родинні зв’язки за межами країни.

Водночас 60% заявили, що повернуться до України через родинні зв’язки, 46% називають звичний спосіб життя та оточення, 42% – безпеку, 36% – роботу, 32% – патріотизм, 27% – невдачі у спробах облаштуватися за кордоном, 16% – турбота про дітей (вони мають жити та навчатися в Україні).

Український інститут майбутнього провів онлайн-опитування “Оцінка міграційних процесів і настроїв на всій території України, крім тимчасово окупованих територій”. У ньому взяли участь 1 200 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка з імовірністю 0,95 не перевищує 2,89%.

Читайте також: Українці ідентифікують себе європейцями

Дивіться також відео: Олег Скрипка розповів про власну творчість під час війни та музичні успіхи молодшого сина

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

740

Тетяна Карпенко

журналіст