Під час окупації Харківщини росіяни вбили дитячого письменника

Учора, 28 листопада, стало відомо, що українського дитячого письменника та поета Володимира Вакуленка вбили під час російської окупації села Капитолівка Ізюмського району, що на Харківщині, а потім поховали в Ізюмі.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на фотодокази і результати ДНК-експертизи, які отримало «Суспільне».

За інформацією ЗМІ, батьки письменника понад пів року шукали свого єдиного сина.

Після звільнення окупованого Ізюма у місті виявили місце масового поховання. У вересні там знайшли більш як 400 тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона ж вела журнал з даними про померлих. У журналі були дані письменника.

Спочатку правоохоронці заперечували інформацію про те, що у могилі було поховано саме Володимира Вакуленка. Харківські прокурори заявили, що останки належать жінці.

Згодом розслідувачі виявили фото тіла під номером 319, зроблене перед похованням, і документи Володимира Вакуленка, а також татуювання на руці, подібне до того, яке мав письменник. Дані про загибель письменника також підтвердила ДНК-експертиза.

У письменника лишився неповнолітній син. Дитина має інвалідність і потребує допомоги. Чоловік майже ніколи не розлучався із сином.

Зазначимо, після деокупації Капитолівки колеги Володимира Вакуленка знайшли його щоденник, закопаний за день до арешту, у рідному садку. Після розшифровки трьох десятків рукописних листів батьки ухвалять рішення про публікацію тексту – сам письменник просив віддати його людям, «коли наші прийдуть».

Біографічна довідка. Володимир Вакуленко – письменник, громадський діяч, волонтер. Упорядник і співупорядник кількох друкованих проєктів, організатор та учасник численних літературних акцій і фестивалів. Лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича та міжнародного конкурсу «Коронація слова».

Редакція ІА «Оперативна Україна інфо» висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблого. Вічний спокій та вічна пам’ять захиснику України! 

Читайте також:

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

82

Тетяна Карпенко

журналіст