Петра та Павла: традиції святкування і що не варто робити

Щороку 12 липня християни східного обряду відзначають День Петра та Павла, який присвячений двом апостолам. Цього дня традиційно закінчується Петрів піст, що розпочався за тиждень після свята Трійці.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Первоверховні апостоли Петро і Павло були відданими учнями Ісуса Христа. В I столітті нашої ери вони прийняли мученицьку смерть через свою віру.

Цього дня заведено ходити до церкви, молитися апостолам та ставити свічки. На свято вся родина збиралася за святковим столом. Можна накрити багатий стіл, бо піст уже закінчувався.

Існував також звичай «вартувати сонце»: все село збиралося разом, йшло на найвище місце і вглядалося в небо, щоб застати світанок. Хлопці та дівчата палили багаття, варили кашу та веселилися.

Однією з забав було «грати весілля». Як «нареченого» обирали юнака, а «наречену» – жінку середніх років. Учасники гулянь прикрашали два колеса, на яких сідали «наречений та наречена», а потім проводили «шлюбні обряди».

Свято також відкривало низку справжніх весіль. Вважалося, що ті, хто одружиться в період з 12 липня по 5 серпня, проживуть довге та щасливе спільне життя.

Народна приказка каже: «Петро і Павло час забавив». Вона означає, що зі свята літні дні стають коротшими.

З цієї дати відкривався сезон у рибалок. Тим, хто розраховує на багатий улов, слід помолитись святим.

Цього дня існує чимало заборон:

  • не можна працювати фізично та займатися хатньою роботою;
  • не можна лихословити, пліткувати;
  • не давайте грошей в борг і самі не беріть нічого;
  • не варто купатися у відкритих водоймах;
  • краще не займатися рукоділлям.

А ось народні повір’я радять цього дня не ходити до лісу.

Читайте також: В Україні відзначатимуть День державності

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

168

Тетяна Карпенко

журналіст