Парламент спростив реєстрацію місця проживання дітей-переселенців

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада підтримала урядову законодавчу ініціативу, яка покликана захистити права дітей внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, у другому читанні ухвалили законопроєкт (реєстр. № 8092), що врегульовує питання реєстрації місця проживання неповнолітніх з-поміж ВПО.

Законодавчу ініціативу розробили в Мінреінтеграції, зокрема задля надання державної підтримки дітям, які виїхали з небезпечних регіонів.

Діти внутрішніх переселенців при отриманні паспорта не мають зареєстрованого місця проживання, а тому одержання довідки ВПО для них є проблематичним. Як наслідок, це недоотримання державної допомоги на проживання, а також неможливість скористатися пільгою при вступі до закладів вищої або професійної освіти.

З метою розв’язання гострого питання у проєкті запропонували на період тимчасової окупації вважати зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб зареєстроване місце проживання їхніх батьків або інших законних представників чи одного з них, з ким проживає дитина. Це значно спростить доступ дітей ВПО до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг.

Читайте також: Які послуги доступні для ВПО онлайн

Дивіться також відео: Передали художні книги та смаколики в один із військових шпиталей столиці

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

79

Тетяна Карпенко

журналіст