Особливості будування погребів: основні типи та нюанси зведення

Погріб – це не просто господарська споруда для зберігання продуктів. Якщо раніше він потрібен був суто як заміна холодильнику, то тепер такі приміщення використовують для визрівання крафтових сирів, приготування домашніх заквасок та навіть зберігання дорогих напоїв.

Про це «Оперативній України інфо» розповіли фахівці.

Яким би якісним та сучасним не був холодильник, вино краще дозріває і зберігається саме в льосі з правильним температурним режимом та достатнім рівнем вологості. Те ж саме стосується домашніх молочних та молочно-сичужних продуктів. Не кажучи вже про те, що зберігання фруктів в звичайних холодильних камерах призводить до втрати смаку та аромату.

Отож, сучасний погріб – це не брудне запліснявіле приміщення, а повноцінна споруда. І вона повинна бути побудована за всіма правилами безпеки та з дотриманням усіх важливих вимог. Стандарти будівництва залежать від типу льоху та його розташування. Про них і варто поговорити більш детально.

Внутрішні конструкції та їх особливості

Внутрішній погріб – це споруда, яка знаходиться найчастіше під житловим будинком або іншими будівлями та має вхід не з двору, а з об’єкту над нею. Найчастіше такий льох створюється на етапі будівництва дому. Він стає продовженням цоколю чи підвалу.

Які особливості таких погребів? По-перше, вони дозволяють зекономити на додатковій теплоізоляції та будівельних матеріалах. З одного боку, підлога будинку має додаткову теплову подушку у вигляді льоху. З іншого – льох має стелю та стіни як продовження житлової споруди, що робить його більш герметичним та теплим.

По-друге, внутрішні споруди можуть мати досить великі розміри при невеликій ділянці для забудови. Таке рішення буде чудовим варіантом для дач та котеджів, де не надто багато землі, проте є потреба у великому погребі для сироваріння, зберігання фруктів та овочів, тощо.

На що звернути увагу?

При сильних морозах такий льох не потребує додаткової теплоізоляції та обігріву. Він завжди має плюсову температуру. Проте варто звернути увагу, що при мінімальному недотриманні технології будівництва внутрішні погреби можуть бути джерелом високої вологості, плісняви та грибку.

Тому варто обирати правильні матеріали, потурбуватися про ефективну вентиляцію та відведення води, а також про усі стандарти безпеки. Важливо, щоб досвідчені спеціалісти розробили проект будівництва з урахуванням усіх кліматичних, природних та архітектурних особливостей.

Зовнішні будівлі та їх особливості

Зовнішні погреби будуються як окрема конструкція з власним входом, стінами та стелею. Вони не залежать від об’єктів на ділянці та можуть мати будь-які розміри, конструкцію та навіть кілька рівнів.

Головні переваги таких споруд – це завжди стабільний режим температури та вологості. При правильному плануванні вони лишаються достатньо сухими та прохолодними без змерзання. Стабільна температура дуже важлива для дозрівання сирів, зберігання фруктів, тощо. Тому такі погреби найчастіше будуються на фермах.

Також варто зазначити, що зовнішній погріб потребує гідро- та теплоізоляції. Незалежно від його глибини та кліматичних умов, захист від промерзання просто необхідний. Проте при регулярному догляді така споруда здатна простояти не одне десятиліття.

На що звернути увагу?

Для будівництва зовнішніх споруд завжди потрібно професійно обрати ділянку. Важливо, щоб поряд не було грунтових вод, дерев, тощо. Також краще обрати місце без впадин. Оптимальне рішення – найвища точка придомової ділянки. Так льох не буде затоплювати.

Чи можна побудувати погріб самостійно?

Безумовно, можна самостійно побудувати льох. Проте це навряд чи буде сучасна та безпечна споруда. Особливо, якщо справа стосується зовнішніх конструкцій. Краще звернутися до спеціалістів з досвідом. А зробити це можна на сайті buduymo.com.ua.

126

Юрій Іванов

Головний редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × 5 =