Як харчуватися, аби бути в тонусі

“У меню обов’язково повинні входити різноманітні продукти…”

Продовжую ділитися з вами корисною інформацією про здорове харчування.  Для цього треба запам’ятати три його основні закони.

Енергетична збалансованість.
Необхідно дотримуватися відповідності калорійності раціону енергетичним витратам організму. Будь-яке відхилення від вимог призводить до розвитку захворювань і порушення функцій всіх систем і органів. Для роботи цього принципу треба або змінити харчування, або збільшити рухову активність, а краще і те й інше.

Необхідно забезпечити збалансований раціон, відповідний фізіологічним потребам організму.
У меню обов’язково повинні входити різноманітні продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали і мікроелементи. Ці компоненти самостійно не синтезуються в організмі, але життєво необхідні.

У повсякденному раціоні білки повинні складати 15%, жири – 30%, вуглеводи – 55% калорійності раціону. Саме з цих з’єднань організм будує свої клітини, органи і тканини.

“Харчуватися потрібно кілька разів на день і невеликими порціями…”

Необхідно дотримуватися чіткого розпорядку прийому їжі протягом дня.
Харчуватися потрібно кілька разів на день і невеликими порціями. В цьому випадку їжа і поживні речовини будуть рівномірно і вчасно заповнювати енергетичні витрати організму, правильно перероблятися і засвоюватися. Якщо ж весь добовий раціон з’їсти за один раз, то отримаємо тільки шкоду. При такому способі харчування організм не зможе повністю і правильно засвоїти всі корисні речовини.

Щоб розпочати використовувати “Тарілку здорового харчування”, слід візуально поділити її на чотири частини. Заповнювати тарілку варто так, щоб кожну частину займала певна група продуктів: білкові страви, зернові, фрукти та овочі.

Наталія Валевська, відома українська співачка

366

Юрій Іванов

Головний редактор