На Волині знайшли митну печатку часів Київської Русі

Нещодавно у Володимирі, що на Волині, знайшли митну пломбу “дорогичинського типу” періоду Київської Русі. Роки її виготовлення сягають ХІ-ХІІ століть.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив археолог Віктор Баюк.

Артефакт виявили під час розкопок урочища “Апостольщина” в рамках проєкту будівництва укриття та навчального корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського. За висновком Олександра Алфьорова, на лицьовому боці печатки — іконографічне зображення Святого Іоанна Хрестителя, а на звороті — проквітлий хрест.

Наразі атрибуцію належності пломби до конкретного правителя не здійснили, однак ця справа набула нового поштовху. Річ мініатюрна, діаметрами всього 13х10 мм. Вислі печатки такого типу мають подібну іконографію, однак значно крупніші та масивніші.

Поки не відомо, кому з правителів належить печатка. Роботи виконує Охоронна археологічна служба України Інституту археології НАН України спільно із Волинським національним університетом імені Лесі Українки, заповідником “Стародавній Володимир” та Спілкою археологів України. За словами Віктора Баюка, це наймасштабніші археологічні дослідження княжого Володимира за всю історію.

Читайте також: У столиці археологи знайшли підземні ходи, які раніше не вивчали (фото)

Дивіться також відео: Українська співачка Солоха розповіла про участь у благодійних заходах та творчість під час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

111

Тетяна Карпенко

журналіст