На Вінниччині відбудеться етногастрофестиваль “Мамалига VS Банош”

У неділю, 3 жовтня, у селі Студена Тульчинського району, що на Вінниччині відбудеться  фестиваль “Мамалига VS Банош”.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомила у прес-службі Вінницької ОДА.

Фестиваль розпочнеться о 12:00 на площі біля Будинку культури. Урочиста частина супроводжуватиметься виступами фольклорних колективів України та Молдови. На території працюватиме містечко майстрів, ярмаркова локація, конкурси та розваги для дітей.

На заході одразу декілька сіл із Студенянської та сусідніх громад готуватимуть у своїх світлицях традиційну страву — мамалигу. Подільські південні села створили різні рецептурні варіації мамалиги, кожна з яких має власні особливості, і саме на фестивалі можна буде скуштувати різні види цієї страви. А ще гостей фестивалю пригощатимуть баношем — традиційною стравою Західної України, яка давно стала гастробрендом держави.

Під час фесту представники громад з Вінниччини та гості з Молдови запропонують гостям скуштувати різні варіанти цієї стави з кукурудзяної крупи та порівняти її з баношем, яким також частуватимуть на фестивалі. Також проводитимуться майстер-класи з приготування мамалиги та баношу.

Цьогоріч Етно FoodFest «Мамалига VS Банош» проводиться уперше, як пілотний проєкт. Надалі ж його планують зробити щорічним і подаватимуть на конкурс Українського культурного фонду.

Читайте також: В Ужгороді урочисто заклали капсулу та наріжний камінь у фундамент кафедрального собору ПЦУ.

Зоя Брюхович

164

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті