На Україну насуваються сильні магнітні бурі: які дати небезпечні та як вберегтися

Вчора, 23 вересня, на Сонці сталисося кілька вибухів. Через які протягом найближчих днів можливі магнітні бурі.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили вчені з лабораторії рентгенівської астрономії Сонця (ЛРАС) Фізичного інституту РАН (ФІАН).

“Через 2-3 дні до Землі прийдуть хмари сонячної плазми, викинуті вибухом на Сонці. В цьому випадку нашу планету чекають кілька годин магнітних бур. Це, однак, відбудеться тільки в разі “вдалого” розташування спалаху поблизу напрямку на Землю”, – зазначили науковці.

Крім того, вчені підкреслили, що спалах на Сонці був четвертим за силою за останні 12 місяців. При цьому його не зафіксував космічний апарат GOES-16, одним із завдань якого є безперервний моніторинг спалахів.

Вчені прогнозують сильний удар 28 вересня. Крім того 25-го і 29-го магнітосфера буде збудженою. Незначні коливання можуть бути також 5 і 10 жовтня.

Буде один потужний удар: Землю накриє магнітна буря "червоного" рівня

Магнітна буря “червоного” рівня здатна викликати збої в роботі техніки, а також впливати на самопочуття людей.

Магнітною (геомагнітною) бурею експерти називають порушення магнітосфери Землі, яке виникає при дуже ефективному обміні енергії сонячного вітру з космічним середовищем, що оточує нашу планету.

Така буря може тривати кілька годин і навіть кілька днів поспіль.

Довідка: від магнітних бур страждають метеозалежні люди, літні, гіпотоніки, гіпертоніки, а також ті, хто має хронічні недуги, в першу чергу серцево-судинні. У небезпечні дні може порушуватися серцевий ритм, скакати тиск, нагадують про себе старі травми.

Медики кажуть, що в дні магнітних бур може розболітися голова навіть у людей, які вважають себе повністю здоровими. Виникає безпричинна втома, дратівливість, апатія, проблеми зі сном. Тож, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, які посилюються при магнітній бурі, тримайте поруч необхідні ліки, а також номер телефону сімейного лікаря. Більше гуляйте на свіжому повітрі, якщо дозволяє час і погода. Якщо ні – провітрюйте приміщення. Не перевантажуйтесь фізично і емоційно, відкладіть вирішення важливих питань на інші дні.

234

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті