На українців чекає повернення податків на пальне

Від 1 липня ПДВ на пальне відновлять до довоєнних ставок, які були на рівні 20%.

Про це розповів очільник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю “РБК-Україна”, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За його словами, зниження ПДВ на пальне від 20% до 7% – це помилка:

“Згадайте рішення початку 2022 року про скасування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли, як гриби після дощу. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів”.

Він додав, що зниження ставок на паливо відбулося за ініціативи Міністерства економіки. Однак уточнив, що перші місяці війни були періодом “спроб і помилок”.

“Ніде немає інструкції з експлуатації країни в період, коли на тебе нападає настільки потужний агресор. Рішення, які ми ухвалювали, здебільшого були правильними. Але деякі були помилковими”, — сказав Данило Гетманцев.

Нагадаємо, в березні минулого року Верховна Рада ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни. Закон встановив нульову ставку акцизу на бензин, дизель і газ, а також знизив ПДВ з 20% до 7%.

Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про повернення акцизів на пальне

Дивіться також відео: «Благодійність під час війни: з перших уст». Випуск 3 (голова Благодійного фонду Віктор Лещинський)

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

35

Тетяна Карпенко

журналіст