На розкопках у Китаї знайшли численні артефакти

На розкопках у Китаї знайдені численні скарби, включаючи кераміку, нефрит і кам’яний посуд

Сорок гробниць з артефактами і кілька будівель на палях і колодязях, що датуються приблизно 4500-5500 роками, були знайдені в місті Чанчжоу в східній провінції Цзянсу на сході Китаю. Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням  на Xinhua.

Розкопки проводилися на площі 1,5 млн м² в дельті річки Янцзи, де понад п’ять тисяч років тому сформувалися одні з перших протодержавних утворень на території сучасного Китаю – культура Сунцзе і її наступниця Лянчжу.

Археологи досліджували ділянку на овальному кургані, оточеному понад десятьма невеликими пласкими фундаментами та ровами з подвійною системою водопостачання, з 2019 року.

У знайдених руїнах вони виявили кераміку, вироби з нефриту та кам’яний посуд.

Дослідники вважають, що територія, яку вони вивчають, відображає зміни в житті від пізньої династії Сунцзе до культури Лянчжу і дає новий погляд на модель розвитку цивілізації в нижній течії річки Янцзи в давнину.

Читайте також:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

66

Alex

Адміністратор