На Полтавщині стартував Сорочинський ярмарок (фото)

Сьогодні, 17 серпня, у селі Великі Сорочинці Миргородського району, що на Полтавщині, стартував Сорочинський ярмарок.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Відкрив дійство спікер Верховної Ради України  Дмитро Разумков. Він привітав усіх зі святом, яке відбувається напередодні відзначення 30-ї річниці Незалежності України:

“Це унікальний колоритний захід, який допомагає поширювати та демонструвати українські культурні традиції і нашій країні, і Європі, і всьому світові. Місцевий туризм – дуже перспективний напрям для України, який необхідно розвивати в кожному регіоні. Українська історія була різною, проте важливо її знати. Адже лише та нація, яка пам’ятає та шанує своє минуле, – має майбутнє”.

Разумков зазначив, що наша країна має багату історію і подякував усім, хто зберігає такі культурні традиції.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький зазначив, що на сьогоднішньому заході присутня гоголівська містика.  Як приклад ,  перед початком відкриття ярмарку не спрацювали мікрофони.

Сорочинський ярмарок на Полтавщині цьогоріч триватиме з 17 до 22 серпня.

На заході близько 400 майстрів представляють такі види народної творчості, як вишивка, живопис, лялькарство, кераміка, вироби з дерева, шкіри, соломоплетіння.

Уперше цього року щодня на головній сцені ярмарку о 22:00 відбуватиметься кавер-шоу «Диско 90-х». 17 серпня проведуть Всеукраїнський фестиваль талантів «Ярмаркова феєрія». 19 серпня на ярмарку пройде дружня зустріч байкерів. 20 серпня вибагливих модниць порадує вишукана колекція лляного одягу «Феєрія льону».

Довідка: Національний Сорочинський ярмарок – це найбільший в Україні і найвідоміший за її межами ярмарково-виставковий захід. Він проводиться традиційно в передостанній тиждень серпня на площі 16,2 га просто неба в центрі села Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.  Із 1999 року Сорочинський ярмарок відвідали офіційні делегації, дипломати, мистецькі колективи та учасники 45 країн світу. Свій візит на ярмарок у 2021 році підтвердили дипломати 10 посольств, акредитованих в Україні.

Читайте також: У Миколаєві відбудеться фестиваль «Арт-перехрестя часів і народів».

Зоя Брюхович

285

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті