На Полтавщині проведуть «Опішня СливаФЕСТ»

В Опішнянській територіальній громаді, що на Полтавщині, відбудеться культурно-гастрономічний фестиваль «ОпішняСливаФест». Захід триватиме протягом двох днів, 4-5 вересня, та матиме насичену програму.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”. 

Опішня здавна славилась сливовими садами, які у своїй «Енеїді» оспівував ще Іван Котляревський. Раніше поряд із селищем росли цілі сливові сади, з відомими сортами – «ренклод» і «угорка», які відрізняються особливим ніжним та ароматним смаком. Велику популярність мали солені та «гнічені» сливи, які й нині готують місцеві господині у спеціальній печі-сушні. 

«Цього року фестиваль відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, де ми здобули перемогу у конкурсі «Культура. Туризм. Регіони». Ми хочемо відродити та популяризувати українську традиційну автентичну кухню та відновити славу місцевого гастрономічного бренду – «опішнянськаслива». На “Опішня СливаФЕСТ” буде безліч сюрпризів та цікава розважальна програма із зірковими гостями», – повідомив голова Опішнянської громади Микола Різник.

Протягом двох днів організатори обіцяють справжню сливову гастрономію та культурно-розважальну програму:

• локації з гастрономічною крафтовою продукцією та сувенірами;

• театральне дійство від Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. М.Г.Гоголя

• кулінарне шоу із зірковими гостями;

• гастрономічна екскурсія-квест для велосипедистів «Макітра опішнянських слив»;

• дитячі атракціони та розваги;

• концертно-розважальна програма;

• конкурс краси «Міс Опішня СливаФЕСТ»;

Хедлайнери заходу – Kozak System!

Вперше  «Опішня СливаФЕСТ» провели у 2019 році. Минулого року через карантинні обмеження фестиваль не відбувся. Фестиваль організовує Опішнянська територіальна громада за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму та Полтавської ОДА. Захід відбудеться 4-5 вересня у селищі Опішня на стадіоні центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» ім. О.Губаря.

Телефон для довідок: 09906709570661491174

Електронна адреса: [email protected]

Сторінка у мережі Фейсбукhttps://www.facebook.com/opishnyaslyvafest/

Юрій Іванов 

444

Юрій Іванов

Головний редактор