На Львівщині за кермування у стані сп’яніння затримали заступника міського голови

Франківський районний суд Львова визнав винним у нетверезому водінні заступника міського голови Бібрки Максима Заблоцького. Водія оштрафували на 17 тис. грн та позбавили водійських прав на один рік.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За даними постанови суду за 12 квітня 2023 року, Максим Заблоцький керував авто Hyundai Accent з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю, порушення мови, різка зміна забарвлення обличчя). Вночі 16 квітня 2022 року його зупинили поліцейські на перехресті вул. Кульпарківської та Перфецького у Львові. Водій відмовився пройти перевірку на стан сп’яніння, на нього склали протокол про адмінправопорушення.

Адвокат Максима Заблоцького вісім разів клопотав про відкладення розгляду справи, оскільки його клієнт проходить військову службу у військовій частині Нацгвардії. Згодом він клопотав про закриття справи. І стверджує, що поліцейські не пропонували водію пройти перевірку в медзакладі та не пояснили підстави складення протоколу, зокрема не розповіли про його права.

Також адвокат заявляє, що покази свідків долучені у вигляді заповненого заздалегідь підготовленого бланка, та що вони не поставили свої підписи у протоколі, тому такі докази не є допустимими.

Згідно з відео з нагрудних камер поліцейських, водію запропонували пройти огляд на стан сп’яніння, як у медзакладі, так і на місці, але Максим Заблоцький не надавав чіткої відповіді. У матеріалах справи вказано, що така поведінка водія свідчила про наявність умислу на ухилення від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у формі пасивної відмови. З дослідженого відеозапису суд вбачає, що поведінка водія вказує на те, що він не вимагав роз’яснення йому певних прав або особливостей процедури.

Також суд дійшов висновку, що “факт підписання протоколу свідками перед його повним складанням хоча і є порушенням, допущеним під час складання протоколу, оскільки чинним КУпАП не передбачено можливості підписання чистого бланка протоколу, проте ці порушення не є істотними та не тягнуть безумовну недопустимість інших даних протоколу”.

Справу розглядав суддя Юрій Ванівський, він дослідив усі матеріали справи та визнав Максима Заблоцького винним у керуванні авто у нетверезому стані. Його оштрафували на 17 тис. грн та позбавили водійських прав на рік. На постанову ще можна подати апеляцію.

Зазначимо, Максим Заблоцький працює заступником міського голови Бібрської міськради. За даними руху “Чесно”, у 2020 році чоловік також балотувався до Львівської облради від партії “ЄС”, але не пройшов.

Читайте також: У Дрогобичі вимагають гроші за проїзд на кладовище

Дивіться також відео: TAYANNA виступила на Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

2 013

Тетяна Карпенко

журналіст