На Київщині попався ватажок бойовиків «Сотий»

На Київщині затримали помічника так званого «міністра МВД «ЛНР», який захоплював будівлю луганського управління СБУ.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на СБУ.

Так, ватажок бойовиків має позивний «Сотий». Після подій 2014 року він переховувався від правосуддя, зокрема у тимчасово окупованих районах України. При цьому остаточно «залягти на дно» вирішив на Київщині, де його уже зараз затримали.

Зловмисник входив до керівного складу окупаційної адміністрації захопленого Луганська і перебував на прямому зв’язку з кадровими співробітниками російських спецслужб. Саме за їхньої «протекції» його призначили «помощником министра МВД «ЛНР» і командиром штурмового підрозділу «специального отряда быстрого реагирования» (більш відомого як «филиал» російського СОБР). Перебуваючи на «посадах», він координував злочинні дії з представниками центральних підрозділів російських спецслужб. Для цього регулярно зустрічався з ними на території тимчасово окупованого Криму.

На виконання ворожих завдань, у 2014 році він командував групами бойовиків під час захоплення адмінбудівлі луганського управління СБУ. Також він збирав персональні дані співробітників Служби безпеки в Донецькій та Луганській областях.

Крім того, зловмисник створив розгалужену мережу ворожих інформаторів, які «здавали» йому місця дислокації та переміщення підрозділів антитерористичної операції на сході України.

Зафіксовали факти передачі ворогу закритих даних щодо руху колон з військовою технікою сил АТО в районах Сєвєродонецька, Лисичанська і Сватового. Також бойовик здійснював охорону громадян РФ, які у 2014 році приїхали на Луганщину і Донеччину для проведення фейкових референдумів, у результаті яких були проголошені «ЛНР» і «ДНР».

Читайте також: СБУ ідентифікувала генерала рф, який віддав наказ захопити Маріуполь і штурмувати «Азовсталь»

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

242

Тетяна Карпенко

журналіст