На Кіровоградщині у “чорного археолога” вилучили унікальний скарб із прикрасами ІІІ століття

Нещодавно на Кіровоградщині затримали “чорного археолога”, в якого вилучили унікальний скарб із прикрасами ІІІ століття.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на Нацполіцію.

За даними слідства, правопорушник відкопав срібний пояс на території Хмельницької області.

Висновки спеціалістів Національного музею України свідчать, що йдеться про знахідку, що датується серединою ІІІ століття, пов’язану з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря.

Надалі фігурант виставив археологічну знахідку на Інтернет-форумі, де один із учасників обговорення викупив артефакти.

Як наслідок, учасники цієї транзакції здійснили незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, що передбачає відповідальність за ст. 193 та 198 ККУ.

Відповідно до чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Археологічні предмети передадуть для проведення експертизи та підготовки висновків щодо легальності їхнього походження. Після її проведення знайдені старожитності віддати на зберігання до музейних фондів.

Читайте також: У Кропивницькому в наркодилера вилучили психотропів на понад пів мільйона гривень

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторки театру та кіно Олесі Жураківської

Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

309

Тетяна Карпенко

журналіст