На фасаді старовинного будинку в історичному центрі Києва влаштували несмак (фото)

Сьогодні, 3 вересня, мешканці будинку, що знаходиться в Києві на вулиці Січових Стрільців, 14, поскаржилися, що їхню оселю перетворюють на суцільний несмак та якийсь гуртожиток. І це при тому, що будинок має архітектурну цінність та знаходиться в історичному центрі столиці. 

Про це повідомляє “Оперативна України інфо”.

За словами президента Національного експертно-будівельного альянсу України Віктора Лещинського, їхній будинок зведений ще у 1898 році архітектором Володимиром Ніколаєвим у еклектичному стилі. Проте нині цю архітектурну пам’ятку занедбали:

“Якщо подивитися на наш будинок із фасадної сторони, то видно, що його пофарбували в різні кольори. Ось недавно до коричневого, зеленкуватого  додали ще й сірий. Невже не можна, аби будівля мала хоча б один колір. І це при тому, що вона знаходиться в історичному центрі столиці. І на неї дивляться всі, хто приїздить до Києва.  На жаль, ми маємо ось таке ганебне ставлення до багатьох архітектурних пам’яток і не тільки в Києві, а й по всій країні”.

Також Віктор Лещинський додав, що їхній житловий будинок займають не тільки кав’ярні, магазини, нотаріуси, адвокати та пенсійні консультації. А віднедавна тут ще й розмістили хостел. І це теж створює додатковий дискомфорт для мешканців. Крім того, вигляд фасаду будівлі псують численні вивіски арендовинаймачів із вищепереліченими послугами, що грубо порушує законодавство України.

Мешканці будинку звертаються до міського голови Києва Віталія Кличка, аби він поставив це питання на свій особистий контроль. І не допустив подальшої руйнації пам’яток архітектури в столиці. І особисто звернув увагу на вказаний будинок.

Читайте також: Будівля “Квіти України” в Києві перетворилася на покинутий довгобуд.

Юрій Іванов

538

Юрій Іванов

Головний редактор