На аукціоні продали порцелянову китайську чашу за 25 мільйонів доларів

Нещодавно в китайському Гонконгу на аукціоні Sothebyʼs продали витончену порцелянову чашу за 25 мільйонів доларів.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на CNN.

Так, делікатну порцелянову чашу діаметром менш як 4,5 дюйма продали за понад 25 мільйонів доларів під час тижня продажів китайського мистецтва. Описаний аукціонним домом Sotheby’s як “дуже важливий”, антикваріат походить з рідкісної групи кераміки, прикрашеної в імператорських майстернях Пекіна в 18 столітті.

Чашу виготовили ​​за часів імператора Юнчжен, який правив Китаєм з 1722 по 1735 рік. На ній зобразили двох ластівок, квітучий абрикос і вербу. Дизайн також містить уривок з вірша, який, як вважають, був написаний на замовлення попередника Юнчжена з династії Мін, імператора Ваньлі.

Колись це була пара чаш, однак у 1929 році кожну з них продали за $9 400. Друга зараз зберігається в Британському музеї. Протягом десятиліть екземпляр, який продали на аукціоні в Гонконгу, переходив із рук в руки. Певний час власницею була американська світська левиця Барбара Гаттон, а у 2006 році бізнесвумен і колекціонер Еліс Ченг придбала цю чашу за рекордні на той час $19,3 мільйона.

Читайте також: Китай відкривається для туристів

Дивіться також відео: Професор Євген Гула завітав у гості до юного художника Данила Ноздрі, аби оцінити його нові полотна

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

52

Тетяна Карпенко

журналіст