Микола Тищенко: віялових відключень електроенергії в Закарпатській області не буде

Енергетична система країни працює без збоїв і готова до опалювального сезону, тож про віялові відключення взагалі не йдеться.
Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив народний депутат від «Слуги Народу», член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрій Камельчук.

«Ми використовуємо не лише вугілля, навколо якого зчинили стільки розмов. У нас є газ, на повну потужність працює атомна енергетика. Ми збалансуємо всі ресурси, щоб українці спокійно і без проблем пройшли опалювальний сезон», – сказав він.

Депутат запевнив, що країна має ресурс, щоб забезпечити постачання вугілля на електростанції державної генерації. А у разі потреби використовуватиме імпортоване вугілля з Польщі, Казахстану, Південної Африки. Тож про віялові відключення взагалі не йдеться.

Народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Ольга Василевська-Смаглюк додає, що фундаментальною частиною української енергетики є атомна генерація, і цієї зими вона працюватиме на максимумі.

«Не треба маніпулювати та лякати людей віяловими відключеннями. Енергосистема – це різні види палива, це збалансована робота усіх частин генерації. Саме це і будемо робити. Наприклад, якщо у певні моменти пікового споживання знадобиться використовувати газ на Центренерго, то це будуть робити. Якщо це не знадобиться – Центренерго працюватиме, як зазвичай, на вугіллі», – запевнила вона.

“На Закарпатті немає ніяких підстав для віялових відключень. Як і раніше, протягом року профільні служби можуть здійснювати планові роботи для ремонту ліній електропередач. Про що попереджають споживачів завчасно. Це немає нічого спільного із віяловими відключеннями. За інформацією “Закарпаттяобленерго”, підприємство виконало всі основні та додаткові заходи, які необхідні для роботи в осінньо-зимовий період усіх“На Закарпатті немає ніяких підстав для віялових відключень. Як і раніше, протягом року профільні служби можуть здійснювати планові роботи для ремонту ліній електропередач. Про що попереджають споживачів завчасно. Це немає нічого спільного із віяловими відключеннями. За інформацією “Закарпатобленерго”, підприємство виконало всі основні та додаткові заходи, які необхідні для роботи в осінньо-зимовий період усіх об’єктів електричних мереж”, – розповів голова обласної організації партії “Слуга Народу” Микола Тищенко.

Також народний депутат пояснив, що потрібно робити для того, аби у подальшому уникнути віялових вимкнень:

“Віялові відключення – це чергова маніпуляція від олігархів. Наразі ситуація з електроенергією – під контролем. Але для того, щоб уникнути вимкнень електроенергії у майбутньому, потрібно працювати над енергоефективністю вже сьогодні. Необхідно системно впроваджувати структурні реформи в енергетиці. А також різними методами стимулювати споживачів, щоб досягнути енергоефективності”.

За його словами, аби підвищити енергоефективність в електроенергетиці, треба знизити технічні витрати електроенергії у мережах:

“Це можна зробити кількома способами: будувати, реконструювати та модернізувати лінії електропередач, застосувати нові типи проводів, конструкції силових трансформаторів із низькими показниками втрат електроенергії тощо.”

Також він додав, що важливим є і впровадження системи енергетичного менеджменту на підприємствах. Це дозволить зменшити споживання енергії. Зокрема, розвантажити енергетичну систему в період пікових навантажень”.

Нагадаємо, що нещодавно набув чинності Закон України “Про енергетичну ефективність”, який також сприятиме покращенню енергетичної ситуації в Україні.

406

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті