Музей на Поштовій: що зробили за три роки?!

23 червня о 16:00 у Київському прес-клубі проходить прес-конференція “Музей на Поштовій: що зроблено за три роки ?!”.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

За словами члена ініціативної групи Ольги Рутковської, 20 червня 2021 року виповнилося рівно три роки безпрецедентної мирної акції на захист пам’ятки археології та історії національного значення на Поштовій площі та створення на її території сучасного археологічного музею.

На заході детально ознайомлять з напрацюваннями та результатами цього унікального досвіду і детально поінформують громадськість  про поточну ситуацію та перспективи реалізації основної мети акції.

“Мова йде про дорожню карту із завершення будівництва на Поштовій площі та створення сучасного музею замість  торговельного центру. Завдяки нашій праці нарешті запрацювала відповідна робоча група при Київському міському голові. Також розпочалась кропітка робота з опрацювання офіційного плану будівництва, який обов’язково буде презентований громаді. Це одна із основних вимог нашої ініціативної групи”, – говорить Ольга Рутковська.

Віталій Білецький каже, найбільше занепокоєння викликає вкрай незадовільний стан прилеглих схилів, недобудованої конструкції площі, гілки метрополітену, підземних ґрунтових вод на території громадського центру, яким є з давніх пір Поштова площа.

Ця мирна ініціатива отримує постійну підтримку експертних кіл, зокрема Національного експертно-будівельного альянсу України.

“Дана пам’ятка археології та історії національного значення має колосальний потенціал не тільки для Києва, а й для України в цілому. Тому наш Альянс всіляко і підтримує створення на її території музею”, – підкреслює президент НЕБАУ Віктор Лещинський.

Також він додає, що його Благодійний фонд переймається  історією будівельної галузі. Тому кілька місяців тому створив Національний музей архітектури та будівництва. Цей культурний осередок щотижня поповнюється експонатами і вже на осінь планує відкрити свої двері для всіх охочих.

Під час прес-конференції наведуть усі факти та подробиці трирічного процесу мирної акції на Поштовій площі.

Спікери прес-конференції:

Віталій Білецький, член ініціативної груп;

Аннабелла Моріна, членкиня ініціативної групи;

Ольга Рутковська, членкиня ініціативної групи;

Олексій Хавратенко, експерт з інженерно-технічних питань;

Юрій Левченко, експерт з політичних питань.

Нагадаємо, що безстрокова мирна акція розпочалася 20 червня 2018 року і не зупинялася ні на день.

Читайте також: У київському парку “Позняки” з’явиться Алея нот Кузьми Скрябіна.

Юрій Іванов 

300

Юрій Іванов

Головний редактор