Мінкульт заборонив священникам молитися в Лаврських печерах

Від сьогодні 21 березня священникам УПЦ Московського патріархату заборонили відвідувати печери Києво-Печерської лаври.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на УПЦ.

Це сталося внаслідок роботи комісії, яка займається визначенням наявності та рівня збереженості культурних цінностей.

Так, на адресу монастиря надійшов лист з повідомленням про те, що віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер музеєм буде припинений через роботу комісії.

Також у зв’язку із цим припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм). Тобто, молитва в цих храмах буде неможлива.

“Враховуючи те, що “культурними цінностями” та “музейними експонатами” міністр О. Ткаченко називав нетлінні мощі преподобних Печерських, викликає занепокоєння метод визначення стану збереженості цих святинь. Адже в тоталітарний радянський час атеїстичною владою широко проводилися кампанії з відкриття мощей задля показу їхнього стану збереженості. Ці кампанії супроводжувалися наругою над святинею, мощі діставали з ковчегів, з них знімали покрови для детального опису і виставлення на музейних вітринах. Зачинення печер заповідником без попередження є безпрецедентним проявом обмеження прав українських вірян, які цими днями масово їдуть з різних регіонів в надії вклонились Києво-Печерським святиням”, – прокоментували в УПЦ.

Читайте також: На Закарпатті церква МП переспівала відому пісню про Бандеру

Дивіться також відео: «Благодійність під час війни: з перших уст». Випуск 1 (голова Благодійного фонду Лео Андрій Яремчук)

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

543

Тетяна Карпенко

журналіст