Метро на Виноградар: на якому етапі будівництво (репортаж)

Вчора, 6 вересня, киян сколихнула новина, що «Київметробуд», генеральний підрядник будівництва двох нових станцій метро на Виноградар («Мостицька» і «Проспект Правди») не встигає до кінця цього року виконати взяті на себе зобов’язання добудувати дві нові станції. І подав позов до суду на КП «Київський метрополітен» з вимогою перенести обумовлені терміни на середину 2023 року. Це випливає з рішення Господарського суду Києва.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Жителі Виноградаря обурюються, що їх знову ошукали. Адже міський голова Віталій Кличко не раз обіцяв, що до кінця 2021 року  відкриють як мінімум одну станцію на їхньому житловому масиві. Про це він заявляв не одному ЗМІ.

Журналісти нашого видання поїхали на Виноградар, аби подивитися, на якому етапі знаходиться будівництво. І розпитали у місцевих жителів, як давно тут будували метро?

Територія поросла бур’яном. Нині вздовж запланованої лінії метро ростуть гори сіро-зеленої земляної маси. Чи може це поховано надії киян на розвиток транспортної інфраструктури міста?

Одиноко стоїть будівельний кран. Трішки далі полишили екскаватор та інший будівельний інвентар. Це все під пильним наглядом охорони.

У людей виникає чимало запитань: що це було? А де продовження? Може це була бутафорія для продажу квартир в житлових комплексах, які зростають на масиві Виноградар швидше за гриби? Велика корупційна схема? Чому звільняються робочі «Метробуду»? На скільки часу суперечки й судова тяганина між «Київським метрополітеном» та «Київметробудом» затягне процес будівництва метро? Новим станціям метро бути чи не бути?

Жителька вулиці Межової Інна (не називає прізвище із відомих причин) каже, що десь у травні на будівельних майданчиках «Метробуду» кипіла робота, копошилися рядові робітники, гуркотіла цілодобово важка артилерія – будівельна техніка. А тепер усе завмерло:

«Ще недавно мешканці міста раділи, що от-от завдяки новим станціям метро, хоча б трішки розвантажать дороги, що з масиву Виноградар нарешті буде зручно дістатися до іншої точки міста. І хоч життя було як на вулкані. Часто від будівництва двигтіли стіни, підстрибували меблі. Але люди терпіли, бо вірили в подальший комфорт».

Ось ще один вигляд із вікон прилеглих будинків на майбутнє метро.

До речі, останній раз нову станцію метро «Теремки» відкрили у 2013 році. З того часу минуло вісім років, а метро так і не побудували ні на Виноградарі, ні на Троєщині.

Довідка:
Будівництво Сирецько-Печерської («зеленої») лінії метрополітену здійснює компанія «Київметробуд». Дільниця зеленої лінії має з’єднати житловий масив Виноградар з Сирцем. І повинне зробити пересування містом більш зручним та комфортним і найголовніше – швидшим. На першому етапі запланували побудувати дві станції: «Мостицька» та «Проспект Правди». Довжина нової ділянки лінії становить 3,7 км. Роботи з будівництва тунелів виконуються як відкритим, так і закритим способом. Обидві станції передбачили мілкого закладення.

Читайте також: На фасаді старовинного будинку в історичному центрі Києва влаштували несмак.

Юрій Іванов, Аліна Тарасюк

316

Юрій Іванов

Головний редактор