Медичний експерт пояснив чому потрібно вакцинуватися від COVID-19

Начальник управління охорони здоров‘я та цивільного захисту населення Ужгородської міської ради Ярослав Глагола розповів “Оперативній Україні інфо”  про те, чому необхідно вакцинації від COVID-19.

“Трагізм ситуації навколо епідемії ковіду полягає у тому, що тільки у реанімаційному відділенні певна категорія громадян змінює своє відношення до вакцинації. Потрапляючи у лікарню із відчуттям “зашморгу на шиї”, люди усвідомлюють, що зробили рокову помилку, коли відмовилися від щеплення”, – зазначив очільник охорони здоров’я Ужгорода.

Також Ярослав Глагола підкреслив, що не варто боятися вакцини від COVID-19, бо це – єдиний спосіб, який дає змогу запобігти захворюванню:

“Наслідки від вакцинації проти ковіду нічим не відрізняються від наслідків щеплення іншими вакцинами. Люди адекватно реагують, наприклад, на вакцину від туберкульозу немовлят при виписці із пологового будинку, але з острахом сприймають щеплення від ковіду. Дається в знаки психологічна пересторога перед новою, ще незвичною для людства хворобою”.

За його словами, соціум повинен боятися не вакцини, а тих наслідків, які коронавірус завдає нашому організму. Коли ми говоримо про вакцинацію, то це насамперед лікарський засіб, який дає змогу запобігти захворюванню, захиститися від важкого перебігу хвороби, від її летального завершення.

Крім того, він зауважив, що відмовитися від вакцини може кожен, проте не варто нав’язувати свою думку про шкідливість щеплення іншим:

“Епідемія – це колективна небезпека і боротися із нею можна тільки спільними зусиллями. За такої ситуації кожен громадянин несе персональну відповідальність перед людством”.

Читайте також: Що відчував після вакцинації від коронавірусу…

Єва Соловйова

176

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті