Масштабний збій у Facebook був викликаний проблемою системи доменних імен (подробиці)

Вчора, 4 жовтня, у світі стався глобальний збій у роботі популярних соцмереж. Працівники компанії Facebook назвали основну причину неполадок.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Перші повідомлення про проблеми у роботі Facebook та Instagram стали надходити близько 18:25 за київським часом. Також користувачі соцмереж та додатків почали скаржитися на роботу Messenger і WhatsApp. Всі ці сервіси були недоступні для людей більш ніж 6 годин.

За попередньою інформацією, з сайтами та додатками Facebook та Instagram нічого не трапилося. Вони працювали у штатному режимі. Проблеми виникли на рівні, так званої, системи доменних імен, або DNS.

“Наші інженерні групи дізналися, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, викликали проблеми, які перервали цей зв’язок. Це порушення мережевого трафіку зумовило каскадний вплив на способи зв’язку наших центрів обробки даних, в результаті чого наші послуги були зупинені”, – зазначили у Facebook Inc.

Роботу DNS можна порівняти із контактами у смартфоні. Коли ви комусь хочете зателефонувати, ви натискаєте на ім’я людини. У смартфона це ім’я пов’язано з певним номером, який він і використовує для дзвінків. Але якщо видалити номер і лишити лише ім’я, смартфон не зможе зв’язатися з абонентом.

Марк Цукерберг вибачився перед користувачами мереж на своїй сторінці у Facebook о 01:54 за київським часом:

Збій згубно вплинув на акції провідних IT-компаній світу. Вартість цінних паперів яких, впала у кілька разів:
– Facebook – 5,69%;
– Alphabet, Class A (власник Google) – 7,59%;
– Apple – 9,94%;
– Twitter – 10,71%.
Фондовий індекс NASDAQ впав на 2,3%.

Також через неполадки мереж Цукерберг втратив 7 млрд $  і опустився на 6 місце в списку мільярдерів, свідчать дані Forbes.

Читайте також: Ілон Маск планує росмістити супутник з рекламним білбордом у космосі.

Зоя Брюхович

164

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті