Марина Гриньова стала ректоркою ПНПУ імені В.Г.Короленка (подробиці)

6 жовтня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка обрали нового ректора. Ним стала  декан природничого факультету ПНПУ, професор, доктор педагогічних наук Марина Гриньова.
Вона ексклюзивно прокоментувала “Оперативній Україні інфо”  своє обрання на посаду та розповіла, як саме розвиватиме педагогічний університет.

“Від щирого серця дякую усім, хто у цей непростий і тривалий період був поряд, підтримував та просто вірив у мене. Під час перегонів була дуже толерантною, адже всі кандидати на посаду ректора – це поважні та заслужені особистості. Всі вони присвятили своє життя нашому педагогічному університету.  Ми і далі будемо працювати разом на користь нашої Короленківської родини”, – зазначила Марина Гриньова.

Її передвиборча програма розроблена на основі аналізу сильних і слабких сторін університету, його можливостей і викликів, перспектив розвитку упродовж наступних 5 років.

“Мета програми – закріпити високий рівень якості освіти і сучасних наукових досліджень, потужного освітньо-наукового осередку, плекання сприятливого та безпечного середовища для самореалізації та кар’єрного зростання кожного члена колективу, турбота про створення доброзичливого, комфортного, творчого морально-психологічного клімату. Запропоновану програму будемо корегувати і змінювати, адже вона гнучкою. Ознайомитися з передвиборчою програмою на посаду ректора ПНПУ  «Піклуймося про Короленківську родину разом 2021-2026” можна за посиланням https://www.facebook.com/grinovam, пропозиції і коментарі можете залишати мені на сторінці у Фейсбук (https://www.facebook.com/grinovam), пошті ([email protected]) чи особисто при зустрічі. Я відкрита для діалогу і співробітництва”, – додала нова ректорка ПНПУ.

 

Нагадаємо: 6 жовтня у Полтаві відбувся другий тур виборів на посаду ректора ПНПУ.  У ньому змагалися два кандидати:

проректор ПНПУ, професор, доктор історичних наук Роман Сітарчук та декан природничого факультету ПНПУ та професор, доктор педагогічних наук Марина Гриньова.
У виборах могли проголосувати 429 осіб (квота викладачів становила 75%, інших працівників – 10%, студентів – 15%).  Із них проголосували  394 особи.

Найбільше голосів отримала Марина Гриньова — 240 голосів (61%). Роман Сітарчук — 119 голосів (30%). Проти усіх — 33 голоси (8%), 2 бюлетені лічильна комісія визнала недійсними.

Біографічна довідка:

Марина Гриньова народилася 10 березня 1961 року в місті Таллінн (Естонія). Протягом 1978-1983 років навчалася на природничому факультеті Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка за спеціальністю «Біологія та хімія», який закінчила з відзнакою. Далі протягом  1983-1986 років працювала вчителем хімії та біології в середній школі №30 у Полтаві. У 1986 році її обрали за конкурсом на посаду асистента кафедри природничих і математичних дисциплін ПДПІ імені В. Г. Короленка.

У 1988-1990 рр. була  стажером-дослідником НДІ педагогіки УРСР. Пізніше протягом  1990-1995 років працювала асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри педагогіки ПДПІ імені В. Г. Короленка. З 1995 року і донедавна обіймала посаду декана природничого факультету ПНППУ імені В. Г. Короленка.

З 2002 по 2015 рік очолювала кафедру педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, нині є професором цієї кафедри. Кафедра відзначена Дипломом лауреата рейтингу Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології «Золота фортуна» (2012 рік). У 1991 році захистила кандидатську дисертацію у НДІ педагогіки (Київ). У 1998 році захистила докторську дисертацію в Інституті педагогіки НАПН України.

Була  депутатом Полтавської міської ради з 2002-2006 роки. Має такі нагороди: знак «Відмінник народної освіти» (1999), почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2004), лауреат Державної премії України (2012), член-кореспондент НАПН України (2016), кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2020), медаль НАПН України «Володимир Мономах» (2021), лауреат обласної премії І. П. Котляревського (2021).

Членкиня бюро відділення «Вищої освіти», експерт секції 19 «Педагогіка, психологія, проблеми молоді та спорту» Наукової ради Міністерства освіти і науки України. Її залучали до розробки спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини).

Редакція “Оперативної України інфо” вітає Марину Гриньову із її обранням на посаду ректора ПНПУ. Бажаємо успіхів та спільного розвитку разом із Короленківською родиною. 

Читайте також: Головою Верховної Ради став Руслан Стефанчук.

Юрій Іванов

580

Юрій Іванов

Головний редактор