Чому “Лига информ” продовжує торгувати журналістськими посвідченнями?

Сьогодні, 18 січня, у Фейсбук активно просувається реклама від видання “Лига информ”, в якій продають посвідчення журналістів. 

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, видання “Лига информ”, яке має схожу назву із відомим ЗМІ, пропонує всім охочим отримати статус журналіста в обмін на членський внесок.

У рекламному пості зазначають, що статус журналіста допоможе Вам захистити себе та розширити свої громадянські права:

Сума внеску за посвідчення складає 2 тисячі 500  гривень на 2 роки з правом подальшого дисконтного продовження за тисячу гривень. У комплекті пропонують посвідчення журналіста, прес-карту, а також договір між вами та редакцією.

Наша ж редакція вирішила привернути увагу журналістської спільноти та суспільства в цілому до цієї проблеми. Хоч уже і є заява Комісії з журналістської етики щодо незаконної видачі прес-карт і зловживання статусом журналіста, зокрема по цьому виданню.

У ній Комісія  звертає увагу громадськості та правоохоронних органів України на порушення законодавчих та етичних норм із боку окремих організацій та юридичних осіб, зареєстрованих як засоби масової інформації.

Комісія останнім часом фіксує часті випадки масової роздачі посвідчень журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, в тому числі – видачі таких посвідчень за гроші. При цьому особи, які рекламують такі послуги, роблять акцент на перевагах статусу журналіста – як-то можливості оформити дозвіл на зброю, отримати переваги перед іншими громадянами, безперешкодно відвідувати органи влади тощо.

Мін’юст просять здійснити перевірку викладених фактів. І в разі їхнього підтвердження звернутися до суду для припинення реєстрації вказаних ЗМІ.

Проте “Лига информ” чомусь продовжує торгувати журналістськими посвідченнями…

Редакція “Оперативної України інфо” звертається до Національної спілки журналістів України, Національної поліції та Мін’юсту, аби даний факт зафіксували і вжили необхідні заходи в межах українського законодавства.

Ми й надалі слідкуватимемо за перебігом подій.

Журналісти ж мають об’єднуватися, аби захистити свої права та честь професії.

Читайте також: Журналісти назвали експертну організацію у будівельній сфері із ознаками злочинів.

Юрій Іванов

415

Юрій Іванов

Головний редактор