Лікарі “Охматдиту” провели унікальну операцію хлопчику з вродженою екстрофією сечового міхура

Нещодавно спеціалісти “Охматдиту” успішно провели унікальну операцію хлопчику з вродженою екстрофією сечового міхура.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на пресслужбу “Охматдиту”.

За даними лікарів, екстрофія сечового міхура трапляється 1:50 тисяч новонароджених. Хлопчик з Київщини народився з такою патологією, що має дефект передньої черевної стінки та відсутність передньої стінки сечового міхура. У пацієнта була тотальна епіспадія (патологія геніталій, коли уретра повністю відсутня), патологія кісток тазу, міхурово-сечовідний рефлюкс. У хлопчика також були відсутні яєчка в калитці.

Одразу після народження дитина потрапила у відділення хірургії новонароджених НДСЛ «Охматдит». Хлопчик потребував операції з формування сечового міхура та зведення лонних кісток. Операцію вдалося зробити лише за 5 місяців, коли дитина досягла потрібної ваги у 5 кг.

Команда урологів НДСЛ “Охматдит” сформувала сечовий міхур та зробила пластику шийки сечового міхура, щоб дитина в майбутньому утримувала сечу. Також фахівці звели лонні кістки тазу, опустили яєчка в калитку й зробили пластику пахових двобічних гриж. Хірургічне втручання тривало 4 години.

“Подібні операції в Україні зараз не робить більше ніхто. Це складна патологія, найважча в дитячій урології, яка потребує етапного й оперативного лікування. Наступним кроком буде етапна корекція статевого члена, коли дитина досягне 1,2 року”,— розповіли лікарі Максим Пономаренко та Аліна Пузько.

Читайте також: У Львові одразу п’ятьом людям пересадили органи від одного донора

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторки театру та кіно Олесі Жураківської

Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

44

Тетяна Карпенко

журналіст