Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

13-річний київський художник Данило Ноздря здобув Гран-прі на престижному європейському арт-конкурсі – The Monaco international digital, art and painting competition із картиною «Вибух на Червоній планеті».

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За словами української письменниці, журналістки (бабусі художника) Тетяни Кремешної-Морачевської, конкурс у Монако передбачав оцінку творчих робіт прогресивних людей, які націлені на майбутнє. Окрім цифрових напрямків (фотографія, анімаційний дизайн, векторна, фрактальна та трьохвимірна графіки), у перегонах могли взяти участь і художники. Чим скористався Данило Ноздря.

Данило Ноздря.

Серед улюблених тем картин Данила – не так багато «цифрових» нюансів. Хлопцю більше до душі – патріотичні та історичні мотиви, пейзажі рідної України, портал у чарівний закодований світ, загадковий підводний простір із таємничими містами та лабіринтами, морські простори, художні замальовки закордонних країн, якими мандрував і в яких ще мріє побувати. Та одна картина стояла трохи осторонь від усіх. Її колорит, тематика і навіть манера написання не була характерна юному митцю. І все ж саме цей свій витвір («Вибух на Червоній планеті») Данило відправив на конкурс у Монако. Тим здобувши чергову перемогу для України.

«Вибух на Червоній планеті», 40х60 см, акрил, полотно.

Роздивляючись картину, починаєш уявляти захоплюючі безмежні космічні ланшафти, вибух, спричинивший народження нової небесної зірки, кратери і гори невідомої Червоної планети, дослідницьку наукову станцію.

Яскраві кольори, які використовує автор полотна, не дратують, а, навпаки, викликають вулкан позитивних, енергетичнозаряджаючих емоцій.                                

Так сталося, що одним із перших цю картину побачив друг Данилової родини, планетарновідомий український скульптор, Народний художник України Олег Пінчук.

«Геніально!!! Її треба показувати Світу!», – написав він у Viber. І його слова наче стали пророчі.

Олег Пінчук на виставці Данила Ноздрі. Праворуч: Тетяна Кремешна-Морачевська, Данилова бабуся .

А на юного і напрочуд талановитого киянина Данила Ноздрі чекають нові арт-змагання та, сподіваємось, нові творчі здобутки! Тож побажаємо йому чергових перемог і невичерпного натхнення!

Нагадаємо, Данило Ноздря – володар ще одного європейського Гран-прі на The international flower drawing competition у Валенсії (Австрія) за картину «Листопад. Зів’ялі хризантеми в саду».

Читайте також: Юний художник Данило Ноздря став учасником Всеукраїської виставки картин «Чудодійне полотно» у Києві

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

1 014

Юрій Іванов

Головний редактор