Київський художник Данило Ноздря отримав Гран-прі на арт-конкурсі у Мілані

Днями 13-річний київський художник Данило Ноздря отримав Гран-прі на престижному міжнародному конкурсі «Clac» у Мілані (Італія). У ньому він брав участь зі своєю картиною «Весняні емоції».

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За словами бабусі художника, письменниці та громадської діячки Тетяни Кремешної-Морачевської, Данилу вдалось написати свій черговий шедевр, що стовідсотково відповідає вимогам журі: створити роботу, яка будується на принципах патріотизму і приорітетах загальнолюдських цінностей.


До речі, це – вже четверте Гран-прі Данила, одержане ним в Європі. Раніше такі визнання найвищого ґатунку надійшли зі світових художніх змагань у Валенсії (Іспанія), Монако та Парижі.

Стосовно назви Міланського конкурсу: слово «clac» перекладається як «клац!». І на Даниловому полотні є дійсне «клацання» позитивної енергетики, опромінене ніжним теплом, дійсний потужний вибух яскравих весняних настроїв, спричинений насолодою розмаїтних фарб рідної землі. Буйна молода зелень, білоцвіт плодових дерев,  ледьпомітні бузкові нюанси, жовто-золоті жмутики сонця, мозаїчні вкраплення небесної блакиті – всі вони проглядаються крізь витончене і водночас об’ємне мереживо кольорів юного художника.

Шевченківський лауреат, Народний художник України Валерій Франчук зазначає: «Данилко кодує у неймовірнобарвистих композиціях свої юнацькі думки, своє сприйняття довколишнього світу, своє захоплення пишним святом новітньої весни. Він ненав’язливо пропонує глядачу – шукати власні асоціації зображень на полотні, домальовувати в уяві конкретні художні образи».

Нещодавно зменшену копію картини «Весняні емоції» Данило Ноздря подарував хірургічному відділенню Центрального військового шпиталя. На тверде переконання воєнних психологів даної медичної установи, вона буде налаштовувати поранених бійців ЗСУ на оптимістичний настрій у передопераційному коридорі (в такзваній «Галереї натхнення»).

«Моє полотно – це заклик непохитно вірити в скору Перемогу України, але виражений не словами, а життєдайними фарбами. Я зву їх кольорами Свободи. Наш народ – сильний, незламний і сміливий! Буду писати картини й далі»,- підсумовує Данило Ноздря.

Читайте також: Юний художник Данило Ноздря став учасником Всеукраїської виставки картин «Чудодійне полотно» у Києві

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

572

Юрій Іванов

Головний редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 14 =