Киянин Данило Ноздря став одним із переможців Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA

Сьогодні, 12 травня, у Києві на Андріївському узвозі в Музеї-майстерні І.П.Кавалерідзе відбулось відкриття виставки, на якій експонуються витвори переможців YI Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Фестиваль, організований для розвитку культурної дипломатії між Україною та іншими країнами, проходить під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України і Київської міської влади.

Серед представлених робіт є і картина «Зимовий  туман у Трускавці» 13-річного киянина Данила Ноздрі, який, не зважаючи на свій юний вік, є вже доволі відомим в Україні та Європі абстракціоністом, володарем п’яти Гран-прі й більше десятка нагород вищого гатунку на престижних європейських арт-конкурсах.

За словами головної організаторки фестивалю Тетяни Колесніченко, «цього року до фіналу МАЛЮЙ.UA вийшли 132 художники та скульптори віком від 6 до 25 років із України, Канади, Азербайджану, Чорногорії, Німеччини, Австрії, Швеції та США. З них поважне журі, знані митці й культурні діячі з 12 країн, обрали 50 переможців, чиї роботи будуть виставлені в залах Музею-майстерні славетного українського скульптора Івана Кавалерідзе».

До речі, полотно  Данила Ноздрі «Зимовий туман у Трускавці» нещодавно отримало Другу премію на International festival “Golden time talent” у Великій Британії.

Данило Ноздря «Зимовий туман у Трускавці», 2022р., 90 х 70 см, полотно, акрил.

Визнаний український живописець Андрій Копчак розповідає, що ця Данилова картина  вразила його своєю  сміливістю і неординарним творчим підходом:

«Вельми приємно, що на полотні зображено унікальне природнє явище, яке влучно «підмітив» талановитий художник у моєму рідному Трускавці».

Олександр Удра (член журі, художник), Юлія Шиленко (член журі, головний зберігач Національного музею Т.Шевченка), Данило Ноздря.

Виставлятись у Музеї-майстерні І.Кавалерідзе стало для Данила Ноздрі особливо почесним. Адже його пращур, Шевченківський лауреат, всесвітньовідомий український режисер документального кіно, академік Олександр Коваль підтримував дружні стосунки зі знаменитим скульптором, зняв його роботу над памʼятником Григорію Сковороді у неперевершеній стрічці «Відкрий себе».

«Я напрочуд радий стати переможцем такого крутого  арт-змагання у себе вдома, в Україні.  Й присвячую це досягнення ЗСУ, які сьогодні безстрашного бʼються на фронті з рашистськими загарбниками. Перемога буде за Україною!»,- зазначає Данило Ноздря.

Картини фіналістів YI Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA можна побачити з 11 травня по 5 червня за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз,22, Музей-майстерня І.П.Кавалерідзе.

Читайте також: Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

157

Юрій Іванов

Головний редактор