Кияни скаржаться на Kyiv smart card: списується по кілька зайвих поїздок

Цими вихідними, 11 липня, у журналістів “Оперативної України інфо” виникла проблема із оплатою проїзду картою Kyiv smart card на станції метро “Лук’янівська”. Система дала, мабуть, збій.  І  нам довелося платити тричі. Допомогти ніхто із працівників метрополітену не зміг. Чому ж так? 

Редакція “Оперативної України інфо” вирішила висвітлити цю проблему.

Працівники метрополітену зазначили, що не відповідають за ці карти. Порадили дзвонити їхнім розробникам. На гарячій лінії Kyiv smart card перекинули провину на проблеми із валідаторами. Мовляв, що це не до них питання… Проте все ж пообіцяли повернути на карту дві зайво сплачені поїздки протягом 10 днів….

Чи повернуть?! А якщо в людини, наприклад, остання поїздка була. І більше немає з собою  грошей. Тоді, що робити?

На нашій офіційній сторінці у  Фейсбук ми провели опитування:

“Чи траплялося з з вами таке, що при оплаті проїзду в київському метро картою Kyiv Smart card доводилося платити кілька разів?”.
Чимало киян розповіли свої прикрі історії із цими електронними картками:

Сергій Циба: “Траплялась інша ситуація, переважно в автобусі, пише карта дійсна, на валідаторі горить зелене світло, все наче добре, але поїздки не знімає і так на всіх валідаторах у автобусі. А коли потім перевіряють контролери, то у них прилад, звісно, показує, що за проїзд не сплачено. І ніякі пояснення їх не хвилюють. Ось так і штраф платить доводилось”.
Людмила Шар “Метро Героїв Дніпра. Декілька разів автомат писав “картка недійсна”, але при тому списував 1 поїздку. Персонал метро нічим не допомагав, казали, що треба було йти, незважаючи на напис”.
Stanislav Yerko “Користуюся регулярно вже два роки. Одного разу в метро довелося тикнути в три валідатори, бо перші два світили у відповідь червоним, лише третій пропустив. Написав відразу на мило у Київ смарт кард, де вказав місце, час та скрін з профіля, де протягом однієї хвилини на одній станції метро я тричі “зайшов”. Нічого не відповіли, але днів через 15-20 повернули дві поїздки. Це було ще восени 2019, здається. Крім того випадку, завжди працює на ура і в метро, і в наземному транспорті дуже зручно. Поповнювати треба на 50 поїздок і буде значно дешевше”.
Ustynova Olena “За одну поїздку в тролейбусі було знято з рахунку 24 грн”.

Iryna Diachenko “Замість 8 грн зняли 80 грн. як за 10 поїздок. У метро розводять руками… типу ми тут ні до чого… Краще жетонів та талонів поки нічого не придумали, а ще були проїзні теж гарна штука. Гроші ніхто не повернув. Тепер більш як на 5 поїздок не поповнюю…

Владимир Шолохов “Було більше десяти раз, що списувало дві поїздки й чотири рази було, що списало три поїздки за один раз. Жодного разу мені нічого не повернули, а поскаржитись нема куди. Ніхто ні за що не відповідає в тій конторі”.
Сама ідея із Kyiv smart card – непогана, але вона потребує доопрацювання. Аби у людей не списували зайві кошти. Звісно, якщо це зробили не для афери чийогось збагачення…

Читайте також: Активісти завадили знести будівлю “Квіти України” в Києві.

Юрій Іванов

459

Юрій Іванов

Головний редактор