Киянам і переселенцям виплатять матеріальну допомогу до Дня Героїв небесної сотні: хто скільки отримає

До Дня Героїв небесної Сотні, який відзначають щорічно 20 лютого, окремі кияни отримають одноразову адресну матеріальну допомогу.

Про це розповіла заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда, передає «Оперативна Україна інфо».

За її словами, такі виплати отримають близько 400 мешканців столиці, зокрема внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку та фактично проживають у столиці.

Так, допомога в розмірі 2000 грн передбачена:

  • киянам – членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності, а також членам сімей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності;
  • непрацездатним киянам – постраждалим учасникам Революції Гідності, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни І та II груп через травми, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язані з участю в Революції Гідності.

У розмірі 1800 грн:

  • киянам із переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тяжкі тілесні ушкодження та звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

У розмірі 1600 грн:

  • киянам, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості та звернулися по медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.
    У розмірі 1 400 грн:
  • киянам, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали легкі тілесні ушкодження та звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

Марина Хонда додала, виплати здійснюватимуться за рахунок міської цільової програми “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України”на 2023-2025 роки.

Матеріальну допомогу, яку громадянин не отримав своєчасно через незалежні від нього причини, в разі його смерті виплатять членам сім’ї в порядку, передбаченому для виплати пенсій у зв’язку зі смертю отримувача.

Особам, які одночасно належать до кількох категорій, нададуть одну допомогу в більшому розмірі. Виплати не передбачені для тих, хто перебуває на повному державному утриманні.

Виплату одноразової адресної матеріальної допомоги проводитимуть:

  • особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення Києва та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві;
  • особам із числа зазначених вище категорій – у разі звернення до кінця бюджетного року за умови набуття права на виплату одноразової адресної соціальної матеріальної допомоги на момент видання розпорядження про її виплату;
  • утримувачам Муніципальної “Картки киянина” шляхом зарахування коштів на картковий рахунок, відкритий у банку-учаснику проєкту.

Читайте також: Юрій Іванов: Робота журналіста, хайп, фінанси та підписники

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є у TikTok.

Юрій ІВАНОВ 

38

Юрій Іванов

Головний редактор