кремль планував створити «народні республіки» у західних областях України

Сьогодні, 12 квітня, стало відомо, що російська влада мала намір створити «народні республіки» в західних областях нашої країни. Однак цьому завадила СБУ.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на пресслужбу СБУ.

За попередньою інформацією, один із учасників угруповання пішов на співпрацю зі слідством. Він розповідає, що група почала роботу з повалення конституційного ладу ще влітку 2021 року.

На нього вийшов відставний співробітник ворожої розвідки, який виявився організатором «схеми». І заявив про намір створити нове народовладдя в Україні. А якщо чинна влада «сама не піде у відставку», то група перейде до силового сценарію.

Для захоплення влади угруповання мало завербувати 500 бойовиків, бажано з колишніх військовослужбовців АТО, і забезпечити їх зброєю.

Втілення плану мало збігтися в часі з російським повномасштабним вторгненням в Україну, але завдяки роботі СБУ мережу викрили, а її організатора та ключових осіб – затримали на початку березня в Івано-Франківській і Хмельницькій областях.

Один зі спільників визнав свою вину та дав покази на організатора. Матеріали щодо нього скеровано до суду.

Читайте також: Стало відомо про стан постраждалих внаслідок хіматаки в Маріуполі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

117

Тетяна Карпенко

журналіст