Як приготувати решетилівський капусняк

Капусняк – рідний брат борщу…

Є сім’ї, де саме він загальний улюбленець. І не випадково ця перша страва на столах українців є ритуальною – вона з’являється на трапезах і в радості, і особливо суворо й неодмінно – при найбільшому горі.

Його головний складник – капуста, а правильніше вказати – квашена капуста – робить цю страву винятково неповторною. А ось способів додавати цю квашену капусту – десятки.

Вже знайома вам господиня Людмила Дядченко з Решетилівки, що на Полтавщині, має свою рецептуру капусняку, яку перейняла від бабусі, а вдосконалила вже власним досвідом і вподобаннями чоловіка та синів.

Ми довго йшли до цього ролика – кілька місяців. І головна причина – чекали осені, бо саме зараз ріжуть качок, квасять капусту, настають холоди, коли такий капуснячок саме то.

До речі, у мене на каналі є багато страв за участю квашеної капусти. Наприклад, топовий ролик “Засипана капуста” за посиланням.

Ось що треба підготувати для решетилівського капусняку: 3 л води; 500 г качки; 300 г свинячих реберець; 200 г квашеної капусти із натертою свіжою морквою; 100 г свіжої капусти; 5 картоплин; 5-6 свіжих помідорів (або 2 ст ложки томатної пасти); 100 г пшона; 2 цибулини; 2 ст ложки смальцю; 1 ст ложка цукру; 1 ст ложка солі (корегуйте на свій смак); дрібка чорного меленого перцю; 2 лаврових листки.

Зичу гастрономічних успіхів і здоров’я! Готуйте з любов’ю і все буде ок!

Костянтин Грубич, журналіст, телеведучий 

1 066

Юрій Іванов

Головний редактор