Коли водіям треба вмикати «аварійку»

«Аварійка» – маленька кнопка на всі випадки життя. Однак часто водії користуються цією функцією не за призначенням, забуваючи ввімкнути її у справді потрібних ситуаціях.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Кнопкою з маленьким червоним трикутником водії в Україні користується все частіше. Є, як мінімум, п’ять ситуацій, коли кнопку аварійної сигналізації потрібно використовувати за її прямим призначенням.

При ДТП

Перше, що потрібно зробити при ДТП, – натиснути «аварійку». І це навіть не примха правил, а захід безпеки, продиктований досвідом. Ввімкнена «аварійка» – знак небезпеки для інших водіїв. Побачивши його, вони повинні, як мінімум, знизити швидкість, що, своєю чергою, вбереже від біди і їх, і тих, хто вже в неї потрапив.

Вимушена зупинка

Зупинка в місцях, де це заборонено, повинна обов’язково супроводжуватися ввімкненням «аварійки». Чи це поломка, чи перешкода, яку не можна об’їхати, рука водія автоматично повинна потягнутися до червоного трикутника, щоб убезпечити й себе, і тих, хто ще не встиг помітити зупинену машину та причину, через яку вона це зробила.

Коли водій «осліп»

«Засліпити» водія може дальнє світло як від автомобіля, що рухається назустріч, так і від того, що їде позаду (якщо, звичайно, в салоні не встановлено дзеркало заднього виду з автозатемненням). Водій, який зловив «зайчика», повинен обов’язково натиснути «аварійку» і почати повільно зменшувати швидкість, вирулюючи ближче до узбіччя чи краю проїзної частини. Важко уявити, як буде все це робити недосвідчений водій, але принаймні попередити про нештатну ситуацію на борту автомобіля інших учасників руху все ж варто.

Під час буксирування

Коли виникла необхідність відбуксирувати інший автомобіль, потрібно пам’ятати, що “аварійка” повинна бути ввімкнена саме на ньому. Якщо увімкнути аварійну сигналізацію на обох транспортних засобах, то інші учасники руху просто не дізнаються коли, а, головне, куди ви будете повертати.

Коли вас зупинила поліція

У будь-якому випадку після зупинки автомобіля на дорозі співробітниками поліції автовласник повинен увімкнути аварійну сигналізацію. Навіть якщо зупинка була незаконною. Згідно з підпунктом «б» п. 9.9 Правил дорожнього руху, «аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена в разі зупинки на вимогу поліцейського». За порушення зазначених вимог в Адміністративному кодексі (ст. 122 ч. 2) на водія можуть накласти штраф у розмірі 425 гривень.

Читайте також: З 1 жовтня водії мають вмикати ближнє світло фар за містом

Вийшов третій випуск проекту «Коли закінчиться війна» за участі екстрасенса Олександра Жаркова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

144

Тетяна Карпенко

журналіст