Кілька областей України можуть потрапити до “червоної” зони – Шмигаль

Сьогодні, 6 жовтня, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про епідеміологічну ситуацію у державі.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив голова уряду.

За його словами, найближчими днями декілька областей можуть потрапити до «червоної» зони. Це означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, лише якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані. У працівників поліції та інших повноважних органів є відповідний програмний софт, завдяки якому вони перевірятимуть у відвідувачів наявність ковід-сертифікатів.

Також Денис Шмигаль зазначив, при яких обставинах школи працюватимуть “офлайн”:

“У “червоній” зоні карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садочки та 1-4 класи школи продовжать працювати у звичайному, очному форматі. На початок цього тижня майже 81% працівників шкіл щепилися принаймні однією дозою. Це дозволяє більшості таких закладів освіти працювати у звичайному режимі в “жовтій” зоні. Ми вдячні українським педагогам за таке відповідальне ставлення до безпеки освітнього простору та безпеки всієї країни”.

За даними МОЗ, в Україні протягом доби, 5 жовтня, у країні виявили 12 662 нових випадки COVID-19: одужали 4 630 пацієнтів, померли 320 людей.

Наразі найвищий рівень захворюваності на коронавірус в Чернівецькій області – 674 на 10 тис. населення, Луганській – 663, Харківській – 465, Запорізькій – 409.

Станом на 5 жовтня, завантаженість ліжок з киснем, яка визначена на рівні 65%, перевищено в Запорізькій (65,6%) та Донецькій областях (67,1%).

Рівень госпіталізацій перевищено в 7 регіонах: Дніпропетровській області – 61,2 на 100 тис. населення, при визначеному показнику 60 на 100 тис., Донецькій – 61,6, Житомирській – 63,2, Запорізькій – 67,7, Харківській – 76,6, Херсонській – 70,9, Чернівецькій областях – 69,2.

Якщо кількість хворих на коронавірусну інфекцію у цих областях зростатиме, то вони можуть потрапити до “червоної” зони.

“Оперативна Україна інфо” закликає громадян дотримуватись карантинного режиму.

Читайте також: У Польщі під час конфлікту між українським подружжям загинув 7-річний хлопчик.

Зоя Брюхович

155

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті