Катерина Мітєва: «Чекаємо на рішення суду, який скаже, що злочини росії в Україні – це геноцид»

Поки не було конкретного судового розгляду та рішення міжнародного суду, який ухвалив би, що росія чинить геноцид в Україні, юристи не можуть використати термін «геноцид». Тож поки що можна говорити про воєнні злочини. Про це розповіла речниця організації Amnesty International Катерина Мітєва в ефірі марафону «FreeДОМ» на телеканалі UA, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

– Які факти, які випадки геноциду зареєструвала організація на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини? Де ці випадки зафіксували? Що особисто Вас найбільше приголомшило?

– Ми документували інциденти, які ми розглядаємо як воєнні злочини, не геноцид, тут важливо відзначити різницю між цими двома поняттями. Справді, те, що світ і ми, зокрема, побачили після окупації Київської області, не те що жахає, ми ніколи не могли уявити, що це могло статися вже в 21 столітті. І справді, якщо ми говоримо про воєнні злочини, які задокументувало Amnesty International, тут насправді цілий комплекс різноманітних злочинів. Це навмисні вбивства мирного населення, людей, які були одягнені у цивільне та не мали зброї. Ми говоримо про позасудові страти простих людей, про гендерне насильство, і тут треба бути конкретними: це були не поодинокі випадки зґвалтування жінок, дітей, жінок поважного віку. Справді, це все треба доводити в Міжнародному кримінальному суді, але це має бути інформація, яку зібрали наші дослідники, це ті злочини, які я вже окреслила.

Мене дуже зачепила історія із села Богданівки, що на Київщині, коли російські військові попросили в нашого українського мешканця цигарки, а він просто їх не мав, бо не курив. Спочатку вони вистрілили йому в руку, а потім на очах його дружини просто вистрілили в голову, вбили його. Ну ось такі приклади – це не одиничний приклад. Ми бачимо просто величезну кількість жертв серед мирного населення.

– Фактично, це гопники, що отримали зброю?

– Тут можна говорити, що російські військові абсолютно не дотримуються ані законів війни, ані міжнародного гуманітарного права. І тут питання в тому, що навіть в умовах війни ми маємо розуміти, що є певні звичаї, закони. Але російська армія їх не дотримується.

– Раніше ЗМІ російської федерації говорили про те, що перевірятимуть факти про поведінку російських військовослужбовців на території України, що когось до відповідальності можуть притягти тощо. Ви в це вірите?

– Справді, очікувати якихось об’єктивних розслідувань від них не варто, бо ми всі розуміємо, як працює ручна судова система в росії. Ми всі бачили, які судові процеси відбувалися протягом останніх 8 років над кримськими татарами, над активістами, коли їх абсолютно безпідставно судили і вони отримували по 10-15 років заслання. Тому говорити про реальне розслідування, мабуть, не варто, ми розуміємо, що машина пропаганди працює.

Читайте також: Ірина Верещук: «30 українців їдуть додому з полону додому»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

96

Тетяна Карпенко

журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − 14 =