Картина українського художника Данила Ноздрі одержала першу премію на конкурсі в Лондоні

Нещодавно 13-річний киянин Данило Ноздря здобув першу премію на престижному європейському арт-конкурсі The European competition of culture and arts in London. Журі високо оцінило його картину «Ярило-Сонце. Київська Русь-Україна дохристиянська».

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Спеціально для конкурсу, аби полегшити сприйняття іноземцями української історії, назву цієї живописної роботи трохи змінили на «Ярило – древнєукраїнський Бог Сонця».

Задум написання цього полотна виник у Данила напередодні свята Колодія, коли замовив у бабусі Тетяни – приготувати улюблену страву: млинці з білими грибами. Звісно! Бабуся погодилась, а ще – розповіла онуку про древнєукраїнських дохристиянських богів.

Данило Ноздря працює над своєю картиною «Ярило-Сонце».

З черговою високою нагородою Данила привітав його старший товариш по мистецькому цеху, всесвітньовідомий чернівецький художник Анатолій Житарюк:

«Данило Ноздря – безперечно, дуже талановитий і обдарований юнак. Якщо він і далі прододовжить наполегливо йти такою непростою, сповненою творчістю, сумнівами, невдачами та перемогами дорогою, то на нього чекає заслужений планетарний успіх».

Свій фаховий аналіз надала провідна наукова співробітниця Музею видатних діячів української культури Майя Чумак:

«Я дивилась на Данилового «Ярила» – і з неприхованою насолодою подорожувала по ньому очима. Й термін автора – «дитина підліткового віку» – втрачав сенс, бо приходило тверде переконання: на творчій авансцені з’явилась геніальнообдарована особистість позавікових категорій, митець, що обрав основним виразним засобом художньої форми своїх картин – колір. Колір як вияв барвистих різноманіть довкружжя! Колір як прояв власного сприймання Світу!».

До речі, картину «Ярило-Сонце» зараз можна побачити на Всеукраїнській виставці «Сонце у серці» в Музеї «Будинок митрополита» (теріторія Національного заповідника «Софія Київська»).

Читайте також: У Чернівцях відкрилась виставка київського художника Данила Ноздрі «Кольори Свободи»

Київський художник Данило Ноздря став учасником виставки «Мистецтво з ароматом кави»

Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

2 595

Юрій Іванов

Головний редактор