Картина українського художника Данила Ноздрі «Червона калина» крокує Європою

Нещодавно 13-річний український абстракціоніст Данило Ноздря став одним із переможців  YI Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA. І кращі картини від юних українських талантів були експоновані у Києві на Андріївському узвозі в Музеї-майстерні І.Кавалерідзе. А тепер вони попрямують Європою.

Про це повідомляє  «Оперативна Україна інфо».


Члени журі фестивалю МАЛЮЙ.UA Олександр Удра (художник) в Юлія Шиленко (головний зберігач Національного музею Т.Шевченка) з Данилом Ноздрею.

Організаторка фестивалю Тетяна Колесніченко зазначає, що такі творчі змагання сприяють дружнім звʼязкам молоді України та інших держав Світу. Адже свої роботи на конкурс прислали представники багатьох країн.

І от тепер полотна переможців із 20 по 30 травня будуть демонструватись у галереї Культурного центра «Velimir A.Lekovic” міста Бар (Чорногорія). Виставка проходить у межах ХХХYI Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Під Старою Оливою». А сам фестиваль патронується Барським муніципалітетом та Міністерством культури Чорногорії.

Серед представлених на виставці робіт є і картина киянина Данила Ноздрі «Червона калина – Україна переможе!» (2022 рік, полотно, акрил, 90х70 см).

Свої думки стосовно цієї картини виказав Народний художник України, Шевченківський лауреат Валерій Франчук:

«Данилова «Червона калина» – робота напрочуд професійна. Викликає глибокі емоції. Тема – смілива, цікава. Дитяче серце – вкрай чутливе. От Данило і  сприймає сьогодення в таких кольорах. Усе лаконічно: червоні кетяги калини  – символ Перемоги України на чорно-білому фоні заплутаного лабіринту ліній. Хлопець безпомилково передав апогей бою з ворогами, який змушена вести за свою свободу наша країна».

Після Чорногорії полотна переможців YI Міжнародного фестивалю МАЛЮЙ.UA, зокрема й «Червона калина», переїдуть до Тирани, столиці Албанії. Там на них з 5 по 15 червня очікує експозиція в муніципальній Галереї Мистецтва.

До речі, два місяці тому картина Данила Ноздрі «Червона калина – Україна переможе!» отримала Першу премію на престижному арт-конкурсі International competition “Loretto” у Зальцбурзі (Австрія).

«Радію, що долучився до фестивалю МАЛЮЙ.UA. Вельми вдячний поважному міжнародному журі, яке високо оцінило мої роботи. А калину зобразив тому, що дуже вірю: скоро – наша Перемога над рашистами!»,- розповів Данило.

Читайте також: Український художник Данило Ноздря подарував свою картину Музею Павла Тичини в Києві

Киянин Данило Ноздря став одним із переможців Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA

 Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

57

Юрій Іванов

Головний редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 3 =