Із квітня можна буде купити за е-рецептом 60% ліків

З 1 квітня в Україні ліки можна буде придбати за електронним рецептом.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на МОЗ.

Так, рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Інші ліки, які не вимагають обов’язкового призначення лікарем, можна, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта.

За рецептом в Україні відпускають антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань, деякі антигельмінтні препарати, деякі антигістамінні засоби, препарати для розрідження крові, антидепресанти, нейролептики та релаксанти, стероїдні лікарські засоби, деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Щоб перевірити, чи потрібний рецепт на придбання лікарського засобу, можна скористатися сервісами онлайн-аптек або сайтом Держреєстру лікарських засобів України. У пошуковому рядку потрібно ввести назву ліків або назву діючої речовини, відкрити реєстраційне посвідчення відповідних ліків, у профілі ліків знайти рядок Умови відпустки.

Читайте також: Які вітамінні добавки варто вживати навесні

Дивіться також відео: «ВІДВЕРТО ПРО з Юрієм Івановим» у гостях наймолодший журналіст України Кирило Передрій (випуск 1)

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

45

Тетяна Карпенко

журналіст