Ірина Лучішина: “Бодібілдинг зробив мене не тільки сильною, а й успішною”

Ірина Лучішина із Києва пройшла свій шлях від звичайної спортсменки-бодібілдера, Чемпіонки України до судді першої категорії IFBB, функціонера і віце-президента федерації UFBF. Журналісти “Оперативної України інфо” розпитали у неї про незвичний, на перший погляд, для жінок вид спорту та секрети її успішності. 

За її словами, аби досягти будь-яких результатів, треба бути послідовною, наполегливою і головне, вірити в себе:

” Я завжди мала витривалість. Тож, не зважаючи ні на що, рухалася вперед. Постійно працювала над самовдосконаленням. Адже потрібно перемагати насамперед себе. Якщо подивитися на мій спортивний шлях, то видно, що успіх прийшов поступово, крок за кроком. Перемоги на обласних чемпіонатах змінювалися перемогами на Всеукраїнському рівні. Далі були значні результати на рівні Європи та світу. Цей досвід мені знадобився, коли стала тренером. І тепер передаю всі свої вміння та знання своїм підопічним”.

Так, у 2021 році Ірина здобула відзнаку “Кращий тренер міжнародного турніру “Ukrainian Grand Prix”.  Крім того, її  нагородили і орденом “За вагомий внесок у розвиток спорту України”.

“Потрібно не зациклюватися на якихось перемогах чи званнях. Треба рухатися вперед, аби своїм прикладом показувати іншим, як треба працювати. Ось і зараз у мене з’явилася нова посада. Стала віце-президентом федерації UFBF. Тож тепер маю нові завдання – це популяризація жіночого бодібілдингу та виховання успішних спортсменів, які й надалі будуть достойно представляти Україну на Європейській та світовій арені”, – підкреслила Ірина Лучішина.

Також для “Оперативної України інфо” вона розповіла про міфи та реальність бодібілдингу для жінок: 

  • якщо дівчина  тягатиме залізо, то стане чоловіком-качком. Ця казка-страшилка гуляє вже довгі роки і все ще знаходяться люди, які в неї вірять. Як з’являються м’язи на жіночому тілі? Це тренування, харчування та  прийом чоловічих гормонів. Саме наявність чоловічих гормонів в організмі сприяє росту м’язів, тому всі дівчата-культуристки приймають їх. У звичайних умовах, нормальному рівні тестостерону, від тренувань навіть з пристойною вагою такого ефекту не буде. Тому – сміливо беремо гантелі, штанги та інші залізні атрибути й приводимо своє тіло до красивого, підтягнутого вигляду! Перетворення в бабу-мужика – скасовано;
  • не можна припиняти тренування – вкриєшся жиром.
    Жир – це невитрачені калорії, які були вжиті. Під час регулярних тренувань, калорії згорають. У період, коли тренування припиняються – необхідно зменшувати й кількість споживаних калорій, так як витрати енергії менше. “Покривання” жирком відбувається тоді, коли кількість споживаних калорій – перевершує кількість матеріалів, що витрачаються;
  • займаючись бодібілдингом, дівчата можуть збільшити груди.
    Ні, ні і ще раз ні. Жіночі груди – це молочна залоза в компанії з жировою тканиною, а бодібілдинг, як уже згадувалося вище, – спалювання жиру, тому, милі дами, будьте готові до того, що груди навпаки – стануть менше. Але, є й приємна сторона, якщо груди втратили форму – прокачування грудних м’язів підтягне їх вгору і додасть більш привабливу форму;
  • більше тренувань – більше м’язів. Звідки взявся цей міф невідомо, але багато хто свято переконані, що бодібілдери мало не цілодобово знаходяться в тренажерному залі, роблячи паузу тільки на прийом стероїдів, але це не так. Тренування у них не займають більшу частину життя і не тому, що вони не хочуть, а тому, що нарощування м’язової тканини відбувається протягом 1 години. А все, що понад цього часу може навпаки сприяти її руйнуванню.
  • ніякого кардіо під час набору м’язової маси. Цей міф з’явився не з доброго дива. Якщо щодня протягом тривалого часу займатися кардіо, то дійсно м’язова маса буде спалюватися. Але, якщо в свою програму внести 20-30-хвилинне кардіо 3 рази в тиждень, то ефект буде зворотний.

Біографічна довідка: 

Ірина Лучішина – суддя першої категорії IFBB, функціонер і віце-президент федерації UFBF, топовий фітнес експерт України; хореограф – постановник українського культуризму; майстер спорту України з бодібілдингу, тренер збірник з усіх напрямків жіночих категорій бодібілдингу в Україні. Також вона є чемпіонкою обласних турнірів України 2015-2018 років, чемпіонкою України UBPF 2015 – 2016 років, чемпіонкою України IFBB 2018 рік, віце-чемпіонкою Європи WBPF 2016 рік, віце-чемпіонкою інтернаціонального турніру “Diamond Cup 2018”, чемпіонкою інтернаціонального турніру “Fitparade 2016” та ін.

У 2021 році Ірина здобула відзнаку “Кращий тренер міжнародного турніру “Ukrainian Grand Prix”. А також її нагородили орденом “За вагомий внесок у розвиток спорту України” та ін.
За свою коротку професійну діяльність (з 2016 року і до цього часу) виховала не одну чемпіонку національних та інтернаціональних турнірів. І нині є тренером збірник з усіх напрямків жіночих категорій бодібілдингу в Україні.

Читайте також: Полтавець Олександр Хижняк став найкращим боксером 2021 року.

Юрій Іванов 

267

Юрій Іванов

Головний редактор