Індійський Vazirani Enonk: найлегший і, можливо, найшвидший електромобіль у світі

Новачок на автомобільній сцені індійська компанія Vazirani представила своє перше серійне в перспективі дітище. Індійський Vazirani Enonk – найлегший і, можливо, найшвидший електромобіль у світі.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на Motorglobe.

За словами розробника, Vazirani Enonk – найлегший і потенційно найшвидший електромобіль в історії. Чи стане він суперником Tesla Model S Plaid? Навряд чи. Не зможе конкурувати у практичності. Але за рештою параметрів може і не поступитися американській техніці.

Vazirani пояснює, що ім’я Ekonk надійшло із стародавніх індійських писань. І це означає початок божественного світла. Цей спорткар є продовженням ідей Коліна Чемпена. У ньому – мінімальна вага та максимальна потужність двигуна.

Споряджена маса Vazirani Ekonk 738 кг, а сукупна потужність електродвигунів – 722 л. Це найкраще співвідношення ваги до потужності серед усіх серійних автомобілів, дозволених для експлуатації на дорогах загального користування. А чи не найнижча опірність повітря перетворює Ekonk на один з найунікальніших за керованістю автомобілів.

Вперше про індійську компанію Vazirani стало відомо на Фестивалі швидкості у Гудвуді у 2018 році, де  представили концепт Shul. То справді був гіперкар, у якому унікальна газотурбінная силова установка приводила у дію електродвигуни, встановлені всіх колесах.

У новому Vazirani Ekonk все простіше. Тут електрична силова установка. І це поки що все, що індійці готові розповісти.

До серії справа ще не дійшла. Vazirani каже, що продовжуватиме випробування автомобіля на нещодавно побудованому заводі NATRAX.

Читайте також:У п’ятьох областях України запрацювали нові камери автофіксації порушень ПДР: адреси.

Юрій Іванов

140

Юрій Іванов

Головний редактор