Індекс борщу: наскільки зросли ціни в Україні за 11 місяців війни

Нещодавно експерти підрахували, наскільки змінились ціни в Україні від початку повномасштабної війни та визначили актуальний індекс борщу.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За даними Офісу ефективного регулювання (BRDO), вартість борщу в Україні зросла на 21,2% від початку повномасштабної війни. Зараз ціна борщу на чотирьох осіб становить 99,2 гривні. Це з урахуванням, що страву готують за традиційним рецептом.

Свіжий “індекс борщу” від BRDO свідчить, що всі інгредієнти для борщу суттєво виросли у ціні. Станом на 24 лютого 2022 року “індекс борщу” становив 81,84 грн. А станом на 13 січня 2023 року цей показник виріс на 21,22%.

“Під час підрахунку індексу ми використовуємо дані порталу про фінанси та інвестиції Мінфін щодо середньомісячних цін на продукти. На жаль, наразі ми не можемо підтвердити актуальність індексу для регіонів України, що перебувають у зоні активних бойових дій”, – йдеться в коментарі до дослідження.

Найбільше подорожчало м’ясо, а далі за шкалою подорожчання – сметана та морква. Цікаво, що картопля, буряк та капуста подешевшали.

Читайте також: Скільки грошей в державі витратили з початку повномасштабної війни

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

23

Тетяна Карпенко

журналіст