Закарпатський художник разом із учнями створив унікальний мурал

Відомий ромський художник Йонаш Тиберій зі своїми учнями створив для жителів та гостей Мукачева найбільший мурал у місті.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив художник.

Йонаш Тиберій кілька років тому заснував школу “Ром-Арт”. І мріяв створити стінопис у Мукачеві:

“Я давно хотів прикрасити наше місто. І не тільки його, а й інші населені пункти Закарпатської області. На жаль, до цього не міг втілити свою ідею в реальність. Адже фарби, які потрібні для створення стінопису повинні бути якісними, а відповідно – дорогими. На цей раз, кошти знайшлися”.

За словами митця, він розмалював мурал разом із чотирма учнями художньої школи “Ром-Арт”. Стінопис створили безплатно на будівлі, що знаходиться за адресою: вулиця Ужгородська, 18. Там зобразили замок “Паланок” та “Свято-Миколаївський монастир”. Над проектом працювали три тижні.

Художник додав, що для нього і його учнів є великою честю приносити користь для громади Мукачева та підіймати культурно-мистецький імідж рідного міста.

“Невдовзі у Мукачеві відбудеться ще один цікавий мистецький захід. З 20 по 23 вересня проводитиметься проект “Мукачівський антураж”, у рамках якого місцеві студенти та учні розмальовуватимуть новий мурал – бетонну стіну на набережній біла парку імені А. Кузьменка. Сподіваюся, що з часом ми створимо ще кілька цікавих арт-об’єктів”, – зазначив митець.

До створення нового муралу долучиться художня молодь із Закарпатської академії мистецтв, фахового коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, Мукачівської художньої школи ім. М. Мункачі та художньої школи “Ром Арт”. Кожен заклад створить дві роботи – одну на міську тематику, а другу у вигляді декоративного орнаменту.

Читайте також: Експерти будгалузі оцінили соціальний концепт-проект реконструкції пішохідного мосту в Ужгороді.

Зоя Брюхович
359

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті