Художниця-вчителька із Полтавщини намалювала олівцем понад 100 портретів

33-річна Аліна Китайгора із села Пащенки, що в складі Решетилівської ОТГ, працює учителем хімії у  Шевченківському ЗЗСО ім. академіка В.О. Пащенка. У вільний від роботи час малює олівцем портрети людей. За кілька років у її доробку вже назбиралося понад 100 картин. 

Про свою творчість та життя дівчина розповіла “Оперативній Україні інфо”.

Аліна Китайгора народилася у селі Дружба Решетилівського району. Закінчила із золотою медаллю Шевченківську ЗОШ. Дівчина зростала в творчій родині. Її мама Наталія Іванівна гарно вишивала, а тато В’ячеслав Савелійович чудово малював.

“Почала малювати з дитинства. Не вчилась цьому ніде. Була самоучкою. Найбільше подобалося зображати людей. Пригадую, що часто перемальовувала казкових принцес.  За час навчання в школі не полишала свого захоплення, однак ті малюнки мною забуті і ніким не бачені, адже то були перші проби і натяки на мистецтво…”, — починає розповідати художниця.

Дівчина у школі відвідувала ще й ансамбль, де кожен грав на різних інструментах:

“Хтось грав на бубні, хтось на брязкальцях. У мене та ще в кількох дівчат були дерев’яні ложки. Ми ними не просто стукали в ритм, а й робили різні цікаві рухи: то по колу грали, то об ногу. Весело було. Згадуються і наші сині сарафани з квітами, в яких виступали.

У студентські роки отримала перше визнання…

Після закінчення школи дівчина вступає до Полтавського національного педагогічного університеті на природничий факультет за спеціальністю “Хімія. Інформатика”.

” Улюбленим предметом у мене була хімія, тому без вагань вступила до педагогічного. Мріяла бути вчителем ще з дитинства. Знала, що це моє. Саме в студентські роки отримала перше визнання, як художниця. Пам’ятаю, що в той період по телебаченню показували серіал “Клон”. І я намалювала головню героїню Джат. Малюнок побачила одна моя знайома і попросила його собі. Через деякий час побачила ксерокси мого малюнка у багатьох кімнатах гуртожитку, навіть у незнайомих мені людей. Але у той період малювала не часто. Оскільки тоді вся увага була на навчанні”, – говорить Аліна Китайгора.

Про родину…

Аліна Китайгора познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, коли навчалася на другому курсі педуніверситету.

“З Олексієм спочатку були найкращими друзями. А потім зрозуміли, що вже не можемо одне без одного. Згодом у нас з’явився синочок. Тоді вчилася ще на четвертому курсі, тому змушена була перевестись на індивідуальний графік. Через рік після народження Саші у нас народилася маленька принцеса Ксенія. І так вийшло, що навчання закінчила з двома дітками. Однак жодного дня не жалкувала, що така мала різниця у віці між дітками. Вони зараз разом ростуть, граються, вчаться, розвиваються. Багато хто казав, що це, мабуть, дуже важко, коли двоє малих діток.  Але при  підтримці чоловіка і рідних ніяких складнощів не виникає.

Із чоловіком живемо вже 14 років. Він дуже приємна, турботлива і надійна людина. З ним відчуваю себе, як за “кам’яною стіною”. Олексій завжди підтримував мене у важкі моменти життя. Нічого особливого не робив, не «залицявся» якось особливо. Захопив своєю щирістю, відданістю. Помітила, що наше кохання з кожним роком стає все сильніше”, – ділиться жінка.

“Багато людей замовляють сімейні портрети з дітками…”

Спочатку Аліна малювала друзів, родичів, а потім уже і незнайомих людей.

“Перші замовлення робили близькі подруги, але то були поодинокі випадки. Малювала маму, сестру, зараз хочу намалювати сімейний портрет, але все не вистачає на себе часу. Першим моїм масштабним проектом став мій випускний клас. Намалювала 12 портретів і потім подарувала їх дітям на випускному вечорі. Зараз маю багато замовлень малювати як чоловіків, так і жінок. Багато людей замовляють сімейні портрети з дітками”, – каже.

Малює з фотографій, адже так економиться час. Усього в доробку має понад 100 портретів.

“На один портрет формату А4  витрачаю день чи два. Взагалі все роблю некваплячись. Прискіпливо вимальовую кожну деталь. Мені краще працюється вночі, коли тиша і спокій. Малюю у техніці графіка. Інші не використовую, бо саме на це є попит. Наприклад, портрет формату А4 коштує 300 гривень, А3 — 500 за одну людину. Якщо потрібно малювати кількох людей, то додаю ще по 100 грн”.

 

“Вдячна Богу, що знайшла своє місце в цьому світі…”

Нині Аліна Китайгора працює учителем хімії у  Шевченківському ЗЗСО ім. академіка В.О. Пащенка.

“Не передати словами, як люблю свою роботу і учнів, а вони мене. Більшість ходять на роботу, щоб відбути, а я отримую задоволення. І це реально робить мене щасливою. Діти — це промінчики, які заряджають  позитивом. Відчуваю їхню любов у кожному слові, погляді, в обіймах. Вони мене зустрічають, коли приходжу на роботу і наприкінці робочого дня проводять на автобус. Вдячна Богу, що знайшла своє місце в цьому світі”, – додає жінка.

У вільний від роботи час Аліна відвідує аматорський танцювальний колектив «Асорті», що діє при Пащенківському Будинку культури.


“Танцюємо з дівчатами вже більше трьох  років. За цей час поставили понад двадцять танців різних напрямків: українські, молдовський, циганський, східний, різні ліричні і жартівливі та інші. Художнього керівника у нас немає, тому танці придумуємо разом. Виступали на сценах багатьох сіл Решетилівської ОТГ,  у самій  Решетилівці та в інших районах Полтавської області. Брали участь в обласному фестивалі нагородної творчості “Решетилівська весна”. Люди завжди сприймають наші виступи “на ура”, — підсумовує  Аліна Китайгора.

Читайте також: 94-річна полтавка поділилася секретами довголіття.

Юрій Іванов 

1 211

Юрій Іванов

Головний редактор